Porażka seniorów z Odrą Wodzisław, przełamanie rezerw z Ligotą

Pierwszy zespół LKS-u Czaniec przegrał z Odrą Wodzisław Śląski, a rezerwy przełamały się i pokonały Centrum Ligota. Zapraszamy do relacji z tych konfrontacji.

IV liga:
Niestety w kolejnym meczu ligowym musimy przełknąć gorycz porażki i w ten sposób do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli tracimy już 5 punktów. Wszystko jednak w spotkaniu z Odrą Wodzisław zaczęło się dobrze dla LKS-u Czaniec, bo już w 18 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Świniańskiego głową piłkę do siatki skierował obrońca Samuel Colik. Goście mieli optyczną przewagę, ale nie byli w stanie nam poważnie zagrozić w pierwszej połowie, a my skupiliśmy się głównie na defensywie. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a przyjezdni dążyli do wyrównania, ale w niektórych dobrych sytuacjach zabrakło im skuteczności i długo utrzymywał się rezultat 1:0. I tak wszystko trwało do 84 minuty. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pechowo futbolówkę do własnej bramki skierował Ilya, a Odra Wodzisław chciała pójść za ciosem i wywalczyć pełną pulą i tak się niestety stało. Tym razem zaczęło się od rzutu wolnego dla podopiecznych Szymona Waligóry, poszła kontra i Maksymilian Roguła mocnym strzałem nie dał szans Patrykowi Kierlinowi na skuteczną interwencję. Kilka minut później sędzia Jacek Bielecki zakończył mecz i kolejne ważne punkty znowu uciekły nam koło nosa. Ciężki to był pojedynek, ponieważ cały czas tylko broniliśmy się i nie stworzyliśmy praktycznie żadnej sytuacji pod bramką przeciwnika. Do utrzymania korzystnego rezultatu jednak zabrakło nam zaledwie 6 minut. Mimo wszystko trzeba uczciwie przyznać, że Odra Wodzisław Śląski zapracowała na to zwycięstwo.

A-klasa:
Wreszcie rezerwy przełamały się i odniosły pierwszy komplet punktów od 3 września. Po hokejowym pojedynku w trudnych warunkach atmosferycznych wygraliśmy z Centrum Ligota 6:5. Wczoraj musieliśmy sobie radzić bez bramkarza Macieja Szkucika, który w ostatniej chwili zachorował, a zastąpił go nominalnie pomocnik Szymon Trojak i przy kilku golach dla gości był widoczny brak na tej pozycji. Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Zdzisława Hutyry, a na listę strzelców wpisał się Kot. Odpowiedź czanieckiej młodzieży była natychmiastowa i szybko wyszliśmy na prowadzenie 2:1. Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni Sławomira Tynki jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza, a gole na swoje konto zapisali: Patryk Bochyński i ponownie Waldemar Wolf. Po przerwie na swoje premierowe trafienie w LKS Czaniec doczekał się Miłosz Sztefko i myśleliśmy, że jest już po meczu. Jednak goście z Ligoty ambitnie walczyli do końca i w ciągu dwóch minut strzelili kolejne dwie bramki. W 75 minucie rezerwowy Alan Stokłosa pewnie uderzył obok bramkarza i mieliśmy już 6:3. Chyba nikt nie przypuszczał, że Centrum Ligota będzie jeszcze w stanie się podnieść i powalczyć o przynajmniej jeden punkt.. Niespodziewane gole w 88 i 90 minucie Kota i Oczko spowodowały, że zrobiło się na boisku nerwowo i do końca musieliśmy drżeć o zwycięstwo. Na szczęście chwilę później sędzia Paweł Susek zagwizdał po raz ostatni i przełamanie podopiecznych Sławomira Tynki stało się faktem. Szkoda niepotrzebnych nerwów pod koniec spotkania, gdyż byliśmy zespołem lepszym od Ligoty. Niestety w drugiej połowie zmarnowaliśmy kilkanaście sytuacji pod bramką przeciwnika, a w defensywie najdelikatniej mówiąc nie graliśmy tego dnia zbyt dobrze i temu z tego meczu zrobił się prawdziwy piłkarski horror. Za tydzień z pewnością czekają nas kolejne duże emocje, bo zmierzymy się w derbowym starciu z Zaporą Porąbka…

Zamek Grodziec Śląski – Orzeł Kozy 1:1

21.09.2023 rok (sobota), godzina 15.00, Czaniec, ul. Zagłębocze 9, 12 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2023/24
LKS Czaniec – Odra Wodzisław Śląski 1:2 (1:0)
⚽ 18′ Colik – 84′ Ilya (s), 90′ Roguła

LKS Czaniec: Kierlin- Colik, Waligóra, Stańczak, Handy, Świniański, Bączek, Prus-Osowski (80′ Orlicki), Pituch (67′ Bochyński), Wiśniowski.
Trener: Szymon Waligóra

Sędziowie: Mateusz Konieczny – Rafał Kalinowski, Jakub Osuch (Podokręg Tychy)

22.09.2023 rok (niedziela), godzina 11.00, Czaniec, ul. Zagłębocze 9, 11 kolejka A-klasy (Bielsko-Biała) sezon 2023/24
LKS II Czaniec – Centrum Ligota 6:5 (4:1)
⚽ 13′ 45′ Wolf, 25′ Więcek (s), 40′ Bochyński, 60′ Sztefko, 75′ Stokłosa – 8′, 62′ 90′ Kot, 64′, 88′ Oczko

LKS II Czaniec: Trojak – Markiewicz (80′ Ćwiertnia), Zacny, Stwora, Kwaśniak – Orlicki, A. Apanchuk, Surma – Bochyński (61′ Stokłosa), Wolf (83′ Wiśniewski), Sztefko (60′ Kacorzyk)
Trener: Sławomir Tynka

Sędziowie: Paweł Susek – Kacper Zieliński, Nikodem Bryzek (Podokręg Bielsko-Biała)