Porażka w Czechowicach-Dziedzicach

Nie udało się naszej drużynie przełamać w IV lidze śląskiej i przegraliśmy w derbowym pojedynku z MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Jeśli chodzi o grę to zaprezentowaliśmy się dużo lepiej niż podczas meczu z MKS-em Lędziny, ale to nie wystarczyło, aby zdobyć przynajmniej jeden punkt. Niestety ponownie zabrakło nam skuteczności pod bramką przeciwnika… Z tym mamy problem przez cały sezon 2023/2024 i m.in. dlatego ostatecznie nie zdołamy się utrzymać w czwartoligowych rozgrywkach.

IV liga:
W 12 minucie dobrą okazję dla LKS-u Czaniec miał wychowanek Bączek, który grał tym razem na innej pozycji niż zwykle. Jednak z jego strzałem poradził sobie Riabowski. Kilka minut później doskonałą sytuację wypracował O. Apanchuk, który odważnie wszedł w pole karne, ale uderzył w długi róg minimalnie niecelnie. W 21 minucie świetnie ze strzałem Bukowczana poradził sobie jeszcze Uryga. Gospodarze wyszli na prowadzenie minutę później, gdyż piłka przypadkowo trafiła pod nogi Mencnarowskiego, ten uniknął pozycji spalonej i trafił pewnie do bramki. Chwilę potem O.Apanchuk odebrał futbolówkę z linii końcowej i zdecydował się na strzał, niestety był on zbyt mocny. Kilka minut później MRKS powinien prowadzić 2:0, ale po dograniu wzdłuż bramki Mencnarowski uderzył w prosto w golkipera LKS-u Czaniec. W 42 minucie podopieczni Szymona Waligóry doprowadzili do remisu. Wszystko zaczęło się od niepotrzebnego dryblingu bramkarza Riabowskiego z Bączkiem, ten drugi przejął futbolówkę i zagrał do O. Apanchuka, a ten mając pustą bramkę i wracającego obrońce pewnie trafił do siatki. Niestety druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy, gdyż po dośrodkowaniu z prawej strony ponownie na listę strzelców wpisał się Mencnarowski. Po tym wydarzeniu piłkarze LKS-u Czaniec nie zamierzali się poddać. Jednak z próbami A. Apanchuka i Bączka tym razem dobrze poradził sobie Riabowski. W 72 minucie byliśmy blisko wyrównania, a na płaski strzał z prawej strony zdecydował się Handy i futbolówka trafiła tylko w słupek. W 86 minucie gospodarze nas skontrowali, świetnym uderzeniem w długi róg popisał się Bukowczan i praktycznie zamknął nam ten mecz. Kilka minut póżniej czwartą bramkę dla MRKS-u mógł zdobyć jeszcze Ślosarczyk, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W końcówce spotkania byliśmy blisko kontaktowego gola. Niestety ponownie precyzji zabrakło O. Apanchukowi oraz Bączkowi i kolejna porażka LKS-u Czaniec stała się faktem. Następnym naszym przeciwnikiem będzie Orzeł Łękawica i aby odnieść zwycięstwo, musimy popracować nad skutecznością na treningach.

04.05.2024 rok (sobota), godzina 11.00, Czechowice-Dziedzice ul. Legionów 145, 25 kolejka IV ligi śląskiej gr. 2, sezon 2023/24

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Czaniec 3:1 (1:1)
⚽ 22′, 46′ Mencnarowski, 84′ Bukowczan – 41′ O. Apanchuk

LKS Czaniec: Uryga – Knapek, Waligóra, Borak (kpt) – Handy, A.Apanchuk 🟨, Prus-Osowski, Świniański 🟨 – Bączek, O. Apanchuk, Kaspera (71′ Stasica)
Trener: Szymon Waligóra

Sędziował: Mateusz Bielawski – Zbigniew Szymanek, Robert Reguła (Podokręg Katowice)

Widzów: ok. 50