Zwyciężyć na finiszu!

Przed nami ostatni mecz o punkty w tym roku. Długo się nie zdarzyło, jeśli w ogóle, żebyśmy sezon jesienny kończyli 25 listopada. Ale cóż, zaległości trzeba odrabiać i jutro w ramach siódmej kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr.II rozegramy piętnasty mecz w tym sezonie. Naszym rywalem będą Wilki Wilcza.

Nasz rywal, to zeszłoroczny beniaminek, który rzutem na taśmę obronił się przed spadkiem w minionym sezonie. Poprzednie dwa spotkania, jakie rozegraliśmy między sobą, kończyły się z zerowym dorobkiem bramkowym Wilczej. W spotkaniu wyjazdowym wygraliśmy 2:0, a wiosną tego roku, w Czańcu, padł bezbramkowy remis. W tym sezonie Wilki grają co najmniej dobrze. 19 zdobytych punktów daje im co prawda dopiero 10 lokatę, ale w pierwszej części rudny byli długo w pierwszej trójce. To tylko świadczy o potencjale drzemiącym w tej drużynie. Ostatnie tygodnie nie są jednak zbyt udane, a o ostatniej kolejce chcą w Wilczej jak najszybciej zapomnieć. Wilki poległy u outsidera ligi, MKS-u Lędziny, aż 5:2. Z kolei nasz zespół jest obecnie wiceliderem z dorobkiem 28 punktów i przy ewentualnym zwycięstwie możemy zakończyć rundę na pozycji lidera, ale nikt absolutnie się na to nie nastawia. Do tego potrzebna jest także wpadka Bełku w starciu ze wspomnianym outsiderem z Lędzin.

Warto byłoby zwycięstwem zamknąć udany dla nas roku, a przede wszystkim rundę jesienną na czele z jej końcówką. Z ostatnich sześciu spotkań, wygraliśmy pięć, jedno zremisowaliśmy. Nie przywiązujemy zbytnio wagi do serii czy liczb, ale wygrana na koniec roku bardzo wszystkich w Czańcu ucieszy. Żeby tak się stało jesteśmy świadomi, że znów trzeba się będzie wspiąć na wyżyny umiejętności. Wierzymy, że tak będzie! Zapraszamy Was także na naszą stronę internetową, gdzie przeprowadzimy relację tekstową live! Do boju LKS!


25.11.2017 r., godzina 13.30, Wilcza, 7 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr.II

Wilki Wilcza – LKS Czaniec

foto: BartFotoSport