Zwycięstwo z Polonią Łaziska Górne i remis rezerw z Zaporą

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 i na pożegnanie IV ligi śląskiej piłkarze LKS-u Czaniec pewnie wygrali z Polonią Łaziska Górne, a ,,dwójka” w derbach gminy tylko zremisowała bezbramkowo z Zaporą Porąbka.

IV liga:
Przed ostatnią kolejką IV ligi Polonia Łaziska Górne zajmowało drugie miejsce w tabeli i wydawało się, że w Czańcu przypieczętują wicemistrzostwo tych rozgrywek. Jednak nasi piłkarze zaprezentowali się z dobrej strony i pewnie pokonali wyżej notowanego przeciwnika (5:1). Już w pierwszych minutach spotkania brakło nam szczęścia i O. Apanchuk strzelił w słupek. Kilkanaście minut póżniej faulowany przez bramkarza gości był Handy, a sędzia Michał Ficiński wskazał na ,,wapno”. Do piłki podszedł tym razem A. Apanchuk i pewnie otworzył wynik tego meczu. Niestety w następnej akcji nie zachowaliśmy odpowiedniej koncentracji i były zawodnik LKS-u Czaniec Daniel Fabisiak wyrównał stan rywalizacji. Nie załamaliśmy się takim obrotem spraw i w 36 minucie ponownie objęliśmy prowadzenie, a kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Stańczak. Przed przerwą O. Apanchuk strzelił kolejną bramkę dla podopiecznych Szymona Waligóry i zrobiło się szybko (3:1). Po zmianie stron dalej stwarzaliśmy sytuację podbramkowe, ale mieliśmy pecha. Dopiero w 61 minucie młody bramkarz gości wybił futbolówkę przed siebie, a A.Apanchuk okazał się najszybszy w polu karnym i zdobył czwartą bramkę dla naszego zespołu. Byliśmy tego dnia zdecydowanie lepszą drużyną i zasłużenie prowadziliśmy. W 72 minucie Świniański znalazł się w sytuacji ,,sam na sam” z bramkarzem i pewnym strzałem strzelił kolejną bramkę. Teogo się chyba nikt nie spodziewał, ale wygrywaliśmy z faworytem już (5:1). Wkrótce potem sędzia zakończył spotkanie i efektowne zwycięstwo stało się faktem. Szkoda, że nie graliśmy w tak poprzednich meczach, bo z pewnością mielibyśmy realne szansę na utrzymanie. Był to ostatni pojedynek i już myślimy o przygotowaniach do nowo utworzonej II ligi śląskiej, w której będziemy występować w przyszłym sezonie.

A-klasa:
,,Dwójka” w derbowym starciu zmierzyła się z Zaporą Porąbka i w tym meczu nie padła żadna bramka, ale to podopieczni Sławomira Tynki byli bliżej zwycięstwa niż goście. Jednak pojedynek mimo wszystko zakończył się sprawiedliwym remisem. Duże emocje były zwłaszcza w drugiej połowie, gdzie obydwa zespoły miały sytuację podbramkowe, ale brakowało im skuteczności. Świetną szansę miał Kołek, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Kilka minut póżniej po bardzo dobrej indywidualnej akcji Kaspery piłka minęła nieznacznie prawy słupek bramki. Kolejną kapitalną okazję miał Bochyński, ale lepszy w tym pojedynku okazał się Madejczyk. Goście największe zagrożenie stwarzali po rzutach rożnych, a raz futbolówka po uderzeniu Micherdy trafiła nawet w słupek. Niestety stałe fragmenty gry, nieskuteczność pod bramką przeciwnika, brak koncentracji to rzeczy, z którymi mamy problem w tym sezonie. Gdyby nie to z pewnością zajęlibyśmy miejsce w środkowej części tabeli, a tak musimy wciąż myśleć o utrzymaniu. Po tej kolejce zajmujemy dalej 11. miejsce w tabeli bielskiej A-klasy i nad przedostatnim zespołem w lidze, a więc Przełomem Kaniów mamy tylko jeden punkt przewagi. Wszystko wskazuję, że z rozgrywek spadnie tylko ostatnia Iskra Rybarzowice, ale trzeba grać do końca, o jak najwyższą pozycję, bo nie wiemy jakie ostatecznie decyzję podejmie Podokręg Bielsko-Biała. W ostatnim meczu sezonu zmierzymy się na wyjeździe z Pionierem Pisarzowice i liczymy na to, że uda nam przywieźć z trudnego terenu pełną pulę.

08.06.2024 rok (sobota), godzina 15.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 30 kolejka IV ligi śląskiej gr. 2, sezon 2023/24

LKS Czaniec – Polonia Łaziska Górne 5:1 (3:1)
⚽ 24′ (k), 61′ A.Apanchuk, 36′ Stańczak, 43′ O.Apanchuk, 72′ Świniański – 26′ Fabisiak

Skład LKS Czaniec: Kierlin – Kwaśniak, Knapek, Colik – Świniański, Prus-Osowski, A.Apanchuk, Stańczak – Handy (75′ Kaspera), O.Apanchuk, Ilya (75′ Bochyński)

Trener: Szymon Waligóra

Sędziowali: Michał Ficiński – Paweł Jakubowski, Kacper Kucharczyk (Podokręg Sosnowiec)

16 MKS LĘDZINY 30 3 1 0 29 13:135

09.06.2024 rok (niedziela), godzina 11.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 25 kolejka A-klasy (Bielsko-Biała), sezon 2023/24

LKS Czaniec – Zapora Porąbka 0:0

Skład LKS II Czaniec: Kierlin – Zacny, Waligóra, Kacorzyk – Sztefko (35′ Trojak), Kołek, Surma, Markiewicz – Kaspera, Stwora, Bochyński 🟨

Trener: Sławomir Tynka

Sędziowali: Kacper Zieliński – Łukasz Glądys, Rafał Choszczyk (Podokręg Bielsko-Biała)