Zdecydowała nieporadność

Podopieczni Macieja Żaka mieli rozpocząć letnie granie od sobotniego sparingu z BKS Stal Bielsko-Biała. Jednak wobec problemów organizacyjnych, BKS odwołał ten mecz kontrolny. Rozpoczęło się więc szukanie rywala „na zastępstwo” i udało się dogadać z innym zespołem ze stolicy Podbeskidzia, Rekordem Bielsko-Biała. I tak we wczorajszym, pierwszym sparingu przed startem rudny jesiennej sezonu 2018/2019, musieliśmy uznać wyższość gospodarzy z Cygańskiego Lasu, przegrywając 1:0.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym wynikiem, co biorąc pod uwagę jej przebieg, było rezultatem krzywdzącym naszą drużynę. Występując w składzie z trzema testowanymi graczami, osiągnęliśmy sporą przewagę co też przełożyło się na okazje strzeleckie, których mieliśmy kilka. Najbliżej zdobyczy bramkowej byli Marczyński i Ilya. Ten pierwszy miał piłkę wyłożoną na 16 metrze, ale fatalnie przestrzelił, z kolei Ilya miał jeszcze lepszą szansę, pudłując z piątego metra. Największym mankamentem naszego zespołu w tej części meczu był brak celnego strzału, co poskutkowało zerowym dorobkiem bramkowym po naszej stronie.

W drugiej części spotkania na boisku pojawiło się czterech kolejnych testowanych graczy. To przełożyło się na przebieg boiskowej rywalizacji bo w nasze szeregi wkradł się chaos. Z niego gospodarze zdobyli rozstrzygającą bramkę. Napastnik Rekordu wykorzystał nieporadność testowanego obrońcy oraz Zaremby i wpakował piłkę do bramki Majdy z bliskiej odległości.

Na pewno był to wartościowy sparing, mimo że w ekipie gospodarzy grali niemal wyłącznie gracze testowani. Maciej Żak przyglądał się łącznie siedmiu zawodnikom aspirującym do gry w naszym klubie. Czasu do startu ligi jest nie wiele i dlatego każdy mecz kontrolny jest bardzo ważny pod względem oceny przydatności testowanych graczy do naszej ekipy. Dlatego też po wczorajszym sparingu podziękowano czterem graczom. Ostateczne decyzje kadrowe mają zostać dopięte do końca przyszłego tygodnia.


12.07.2018 r., godzina 18.00, Cygański Las, sparing 1

BTS Rekord Bielsko-Biała – LKS Czaniec 1:0 (0:0)

Bramki: 53′ Testowany Zawodnik

Skład LKS Czaniec: Kozieł, Testowany 1, Jurczak, Testowany 2, Handy, Świerczyński, Marczyński, Lewandowski, Ilya, Palarczyk, Testowany 3 oraz Majda, Zaremba, Wilczek oraz czterech testowanych zawodników.