Jeszcze tylko miesiąc pozostał do końca rundy jesiennej.
LKS Czaniec w hitowym pojedynku zmierzy się z rezerwami LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Będzie to mecz wicelidera z trzecią drużyną w tabeli i na pewno emocji nie zabraknie. Pierwszy gwizdek sędziego w najbliższą sobotę – 11 października o godzinie 15:00 w Czańcu.
Drugi zespół będzie rywalizował z Klubem Sportowym Bystra i będzie to spotkanie sąsiadów z ligowej tabeli. Jednak mamy nadzieję, że z sukcesem powalczymy o 4 zwycięstwo w tym sezonie. Początek meczu w niedzielę – 12 października o godzinie 15:30 na stadionie przy ul. Zagłębocze.
V liga:
Tydzień temu pokonaliśmy rezerwy Rekordu Bielsko-Biała i w końcu udało nam się wygrać na sztucznym boisku w Wapienicy. Mecz do łatwych nie należał, ale najważniejsze jest wynik i cenne zwycięstwo.
Po 9 kolejkach II ligi śląskiej podopieczni Szymona Waligóry są wiceliderem rozgrywek i do MRKS-u Czechowice-Dziedzice tracimy tylko jeden punkt, a na trzeciej lokacie są rezerwy LKS-u Goczałkowice-Zdrój.
To właśnie beniaminek z Goczałkowic do tej pory zgromadził aż 19 punktów i ma do rozegrania zaległy pojedynek z Beskidem Skoczów. Przed własną publicznością przeciwnik wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny prezentuje się znakomicie, gdyż wygrał wysoko wszystkie spotkania. Na obcym terenie zdołali tylko raz wygrać, odnotowali jeden remis i zanotowali jedyną porażkę w tym sezonie z Drzewiarzem Jasienica.
Skoro gramy z LKS-em II Goczałkowice-Zdrój, to nie możemy zapomnieć o wielokrotnym reprezentancie Polski Łukaszu Piszczku, który występuję głównie w pierwszym zespole. Jednak zdarzało się, że były piłkarz m.in. Borussii Dortmund pojawiał się na boisku w meczu rezerw.
Niestety w Czańcu raczej słynnego piłkarza nie zobaczymy, bowiem w ten sam dzień LKS Goczałkowice-Zdrój występujący w III lidze zmierzy się na wyjeździe z Cariną Gubin, więc z pewnością rezerwy w Czańcu będą musiały sobie radzić samą młodzieżą.
Nam nie pozostaje nic innego, jak wierzyć i trzymać kciuki za czaniecki zespół. Na pewno mamy potencjał żeby pokonać czołową drużynę II ligi śląskiej i walczyć o pozycją lidera.
A-klasa:
Kilka dni temu rezerwy LKS-u Czaniec wygrały z Zamkiem Grodziec Śląski aż (8:1) i awansowały na 8. miejsce w bielskiej A-klasie. Przed pojedynkiem na trudnym terenie w Grodźcu Śląskim byliśmy minimalnym faworytem, ale nikt nie spodziewał, że strzelimy aż 8 bramek.
Obecnie podopieczni Sławomira Tynki mają 11 punktów i wciąż walczymy o jak najwyższą pozycję w tych rozgrywkach. Do tej pory odnotowaliśmy 3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki.
Już w niedzielę zmierzymy się w ramach 9 kolejki bielskiej A-klasy z Klubem Sportowym Bystra, który uzbierał 9 ,,oczek” i plasuję się na 10. miejscu w tabeli. Dotychczas przeciwnik odniósł 2 zwycięstwa, zanotował 3 remisy i 3 porażki. W ostatniej kolejce bez najmniejszych problemów pokonał Sołę Kobiernice (5:1).
W poprzednim sezonie przed własną publicznością pewnie wygraliśmy z KS-em Bystra (4:0), a na wyjeżdzie prowadziliśmy już (2:0), ale ostatecznie musieliśmy się pogodzić z porażką (2:4).
Wszyscy mamy nadzieję, że pójdziemy za ciosem i odniesiemy kolejne zwycięstwa. Z pewnością jeśli zagramy tak jak z Zamkiem to o wynik możemy być spokojni.
10 kolejka II ligi śląskiej grupy południowej:
LKS Czaniec – LKS II Goczałkowice-Zdrój
11.10.2025 r. (sobota) – Czaniec, ul. Zagłębocze 9
Godzina – 15:00
9 kolejka A-klasy Bielsko-Biała
LKS II Czaniec – KS Bystra
12.10.2025 r. (niedziela) – Czaniec, ul. Zagłębocze 9
Godzina – 15:30