Zapowiedź: A-klasa

To już ostatni akt piłkarski sezonu 2023/2024. ,,Dwójka” w ostatnim meczu bielskiej A-klasy zmierzy się na trudnym terenie z Pionierem Pisarzowice. Wierzymy mocno w to, że zakończymy obecne rozgrywki zwycięstwem i w ten sposób potwierdzimy swoje utrzymanie w tej lidze.

A-klasa:
Przed nami ostatnia kolejka w bielskiej A-klasie. Na zakończenie zmagań podopieczni Sławomira Tynki zmierzą się z Pionierem Pisarzowice. Obecnie młodzież LKS-u Czaniec zajmuje 11. miejsce w tabeli z 26. punktami i ma punkt przewagi nad Przełomem Kaniów, który jest przedostatni w stawce. W rozgrywkach już prawie wszystko jasne. Do ligi okręgowej awansowali: TS Podbeskidzie III Bielsko-Biała i Sokół Hecznarowice i w tym miejscu składamy im gratulacje. Z bielską A-klasą na pewno pożegnała się ostatnia Iskra Rybarzowice i również życzymy beniaminkowi, jak najszybszego powrotu na ten szczebel rozgrywkowy. Wciąż nie wiemy, czy spadnie drugi zespół do B-klasy. Decyzję wkrótce podejmie Podokręg Bielsko-Biała. Nasi piłkarze mają wszystko w swoich rękach i jeśli wygrają w Pisarzowicach zapewnią sobie już na 100% utrzymanie. Jednak łatwe to na pewno nie będzie, bo podopieczni Łukasza Nycza przed własną publicznością w tym sezonie przegrali tylko trzy razy. W rundzie jesiennej na czanieckim stadionie zremisowaliśmy z Pionierem Pisarzowice (2:2). Chociaż wygrywaliśmy już 2:0 po dwóch bramkach Wolfa, ale niestety nie udało nam już utrzymać prowadzenia do końca i spotkanie zakończyło się tylko remisem. W ostatniej kolejce Pionier przegrał z Sokołem Hecznarowice (1:3) i zajmuje, wysokie 6 miejsce i w tej rundzie prezentują się zdecydowanie lepiej niż na jesień. Natomiast podopieczni Sławomira Tynki, o czym wspominaliśmy już wcześniej, powinni być na miejscu w środkowej części tabeli, ale brak koncentracji przy stałych fragmentach gry, nieskuteczność pod bramką przeciwnika oraz brak koncentracji zadecydowały o tym, że musimy wciąż myśleć o utrzymaniu. Niewątpliwie nad tymi rzeczami musimy popracować w przyszłym sezonie. Jednak wszyscy mamy nadzieję, że uda nam się wygrać w Pisarzowicach i w dobrych nastrojach zakończymy obecne rozgrywki. Do boju LKS !


15.06.2024 rok (sobota), godzina 17:00, Pisarzowice ul. Sportowa 1
Pionier Pisarzowice – LKS II Czaniec

26 kolejka A-klasy (Bielsko-Biała)

2024-06-15/15:00 LKS ŻAR MIĘDZYBRODZIE LKS SOKÓŁ HECZNAROWICE -:-
2024-06-15/15:00 LKS ZAPORA PORĄBKA TS PODBESKIDZIE S.A. III -:-
2024-06-15/15:00 LKS PRZEŁOM KANIÓW LKS ORZEŁ KOZY -:-
2024-06-15/16:15 LKS LIGOTA CENTRUM LKS ZAMEK GRODZIEC -:-
2024-06-15/17:00 GLKS SFERANET WILKOWICE II KS BYSTRA -:-
2024-06-15/17:00 KS ISKRA RYBARZOWICE LKS ZAPORA WAPIENICA -:-
2024-06-15/17:00 LKS PIONIER PISARZOWICE LKS CZANIEC II -:-