Zabójcza końcówka!

Czwarty zimowy sparing i trzeci z zespołem występującym w trzeciej lidze zaliczyli dzisiaj podopieczni Macieja Żaka. I w końcu udało się zakończyć zwycięsko pojedynek z rywalem dużo wyżej notowanym. Wygraliśmy 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00, czyli dość nietypowej jak na spotkania piłkarska, ale w gruncie rzeczy takiej samej jak każda inna. Kolejny raz Maciej Żak nie mógł skorzystać z rzeszy podstawowych graczy. Do kontuzjowanych braci Koziołów i Kaczmarczyka, dołączyli tym razem, z różnych powodów, Jurczak, Marczyński i Wilczek. To spowodowało, że po raz kolejny naszą ławkę rezerwowych stanowili juniorzy, będący bezpośrednio przy pierwszym zespole. Sam mecz od samego początku był bardzo wyrównany, choć optycznie w pierwszej połowie można było wskazać, że to nasza ekipa wykazywała więcej aktywności. Z sytuacji wartych odnotowania, obrońcy BKS-u wybijali piłkę z linii bramkowej po strzele Lewandowskiego, z drugiej strony, jeden z Bielszczan obił słupek bramki Majdy.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił, poza tym że piłka w końcu zaczęła wpadać do bramki. Jako pierwsi uczynili to piłkarze Bialskiej Stali. Testowany zawodnik sfaulował Karcza w polu karnym i tu trzeba dodać, że był to wątpliwy faul. Ale arbiter wskazał na „wapno” i jeden z graczy BKS-u zamienił rzut karny na bramkę. Nasz zespół zdołał pozytywnie zareagować i odrobił straty z nawiązką. W 77 minucie błysnął w ofensywie Zaremba, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Z kolei kilka minut później świetnie zachował się jeden z naszych juniorów, Maciej Papież. Znalazł się w kapitalnej okazji i zdołał obsłużyć bardzo dobrym podaniem Lewandowskiego, który na długim słupku dopełnił formalności i wpakował piłkę do bramki!

Wyniki sparingowych spotkań zawsze są sprawą drugoplanową, ale kolejne już zwycięstwo nad BKS-em pokazuje, że nasz patent na ten zespół nie minął. Cieszy też na pewno coraz lepsza organizacja gry naszej drużyny, oraz błysk formy młodych graczy naszego zespołu, Zaremby i Papieża. To musi być tylko zachętą dla całej rzeszy naszej młodzieży do ciężkiej i systematycznej pracy, aby osiągać wymarzone efekty na poziomie seniorskim.


10.02.2018 r., godzina 09.00, Czechowice-Dziedzice, sparing nr 4

LKS Czaniec – BKS Stal Bielsko-Biała 2:1 (0:0)

Bramki: 77′ Zaremba, 85′ Lewandowski – 60 ?? (k)

Skład LKS Czaniec: Majda, Testowany, Waligóra, Żak, Borak, Świerczyński, Ilya, Lewandowski, Palarczyk, Snadny, Zaremba oraz Kozioł, Papież, Wiśniowski i Stwora.

foto: BartFotoSport