Walka o podium!

Przed naszymi graczami ostatnia prosta sezonu 2017/2018. Na mistrzostwo szanse są już tylko matematyczne bo Polonia Bytom zdominowała rozgrywki. Podopiecznym Macieja Żaka pozostała więc walka o zakończenie sezonu na podium i żeby zanotować progres w stosunku do poprzedniego roku, walka o wicemistrzostwo. Już jutro nasz zespół zagra z czwartą ekipą ligi, Odrą Centrum Wodzisław Śląski.

Nasz jutrzejszy rywal to ekipa z najwyższej półki. Odra zgromadziła w tym sezonie 40 punktów i bardzo mocno liczy się w walce o ligowe podium. Swoją pozycję Wodzisławianie zawdzięczają przede wszystkim świetnej serii wiosną, bo w tym roku Odra jeszcze nie przegrała w ligowej konfrontacji. Przed tygodniem nasz jutrzejszy rywal podzielił się punktami z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, remisując 1:1. W tym samym czasie LKS Czaniec zgromadził trzy oczka więcej, mając w swoim dorobku 43 punkty i zajmując ostatnie miejsce na podium. Przed tygodniem podopieczni Macieja Żaka także zremisowali swój mecz w stosunku 1:1, grając na wyjeździe z Unią Racibórz.

Ciekawym faktem, który łączy w tym sezonie oba zespoły jest żelazna defensywa. Odra i LKS Czaniec jako jedyne w lidze straciły mniej niż 30 bramek. To z pewnością mówi nam wiele o jutrzejszym meczu, ale patrząc na perspektywę walki o podium mamy nadzieję, że oba zespoły stworzą jutro wyborne i otwarte widowisko. Zwłaszcza mając w pamięci jesienny mecz, w którym nasz zespół, odrabiając straty wygrał w Wodzisławiu 2:1 po bardzo dobrym mecz. Liczymy jutro na powtórkę!


19.05.2018 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 26 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – Odra Centrum Wodzisław Śląski

Sędziują: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie) oraz Damian Rokosz (Rogoźnik) i Damian Zębik (Katowice)

foto: SportowaSilesia.pl