Utrzymać właściwy tor

Rytm ligowy nabiera tempa. Zaledwie trzy dni po inauguracji sezonu, czeka nas druga kolejka na czwartoligowych boiskach. Podopieczni Macieja Żaka zadebiutują przed własną publicznością, podejmując Polonię Łaziska Górne.

Nasz jutrzejszy rywal to zespół bardzo niewygodny dla naszego LKS-u. Mierzyliśmy się wielokrotnie z Polonią na trzecio i czwartoligowym froncie i nie mamy z tych pojedynków dobrych wspomnień. Dość powiedzieć, że nie potrafiliśmy w historii pokonać Polonii grając w roli gospodarza. Raz ta sztuka się nam udała, ale ostatecznie tamten mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości z Łazisk z powodu zbyt małej ilości młodzieżowców w naszym zespole. Ostatni raz mierzyliśmy się ze sobą w sezonie 2016/2017. W Czańcu padł bezbramkowy remis, w Łaziskach Górnych Polonia wygrała 3:0.

Obecny sezon lepiej rozpoczęli podopieczni Macieja Żaka, wygrywając w sobotnie popołudnie w Gaszowicach 2:0 po dwóch bramkach debiutującego Macieja Stróżaka. Z kolei Polonia musiała przełknąć gorycz porażki na własnym stadionie, 1:0 z rezerwami GKS-u Tychy.

Mamy nadzieję, że zdołamy podtrzymać dobrą formę, jaką zaprezentowaliśmy w Gaszowicach. W dodatku będzie to pierwszy mecz na naszym stadionie w tym sezonie i warto byłoby dobrze przywitać się ze swoim kibicami po ponad dwóch miesiącach przerwy. Trzymamy mocno kciuki, za kolejne trzy punkty naszego zespołu!


15.08.2018 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 2 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – Polonia Łaziska Górne

Sędziowie: Mateusz Bielawski (Mysłowice) oraz Robert Reguła (Katowice) i Kamil Pągowski (Katowice)