Trójka na czele

Ostatnia kolejka, przynajmniej według terminarza, za nami. Jednak w przyszłym tygodniu niemal wszystkie drużyny będą jeszcze odrabiać zaległości. Co wiemy po piętnastej serii gier Haiz IV ligi śląskiej gr.II? Na pewno to, że czołówka chciałaby, żeby ta runda trwała jak najdłużej wobec swojej wysokiej formy.

Liderująca dwójka, a w zasadzie patrząc na układ tabeli trzeba powiedzieć trójka zespołów, zgodnie wygrała swoje spotkania. Bełk pewnie, wysoko, ograł nieobliczalną w tym sezonie Spójnię Landek aż 5:1. Z kolei podopieczni Macieja Żaka, w niedzielne popołudnie, ograli na wyjeździe, mocno naszpikowane zawodnikami z pierwszej drużyny, Podbeskidzie 2:0. Trzecią ekipą nadającą ton rozgrywkom w grupie II jest Polonia Bytom, która grając u siebie w roli gości, ograła Unię Racibórz 3:2. Wymieniona trójka zespołów jest już niezagrożona jeśli chodzi o podium rundy jesiennej, nie znamy jednak jego ostatecznego układu.

Do największej niespodzianki w tej serii gier doszło w Radziechowach. Mający aspiracje do gry o mistrzostwo ligi GKS poległ w starciu z będącą w strefie spadkowej Kuźnią Ustroń 2:1. Potwierdziło to tylko opinie wielu, że miejsce beniaminka z Ustronia jest nieadekwatne do jakości piłkarskiej tej drużyny.

Najciekawiej miało w miniony weekend być w Wodzisławiu Śląskim i ten mecz nie zawiódł. Odra zremisowała 1:1 z beniaminkiem z Goczałkowic. Goście, który po raz kolejny dyrygował Łukasz Piszczek, kolejny raz udowodnili, że są w stanie rywalizować z każdym. Z kolei Odra wiosną będzie musiała lepiej punktować, jeśli myśli o mistrzostwie ligi.

Dąb Gaszowice powrócił na zwycięską ścieżkę. Tym razem rewelacyjny beniaminek ograł na wyjeździe Drzewiarza Jasienicę 2:0. Jest to o tyle zaskakujący wynik, że wydawało się że Jasienica złapała w ostatniej kolejce dobry rytm.

Tydzień temu pisaliśmy, że rezerwy GKS-u Tychy wróciły do ostrego strzelania. Nie inaczej było w miniony weekend. Tyszanie rozgromili Beskid Skoczów aż 5:0 czy zapewnili sobie spokojną zimę. Z kolei w Skoczowie chyba coraz głośniej będzie się mówić o gorącym krześle trenera bo Beskid mocno zbliża się do strefy spadkowej.

Outsider ligi w końcu zwycięski i to w jakim stylu. MKS Lędziny wysoko ograł dobrze spisujące się Wilki Wilcza i z nadzieją spogląda przed siebie. Ta wygrana spowodowała, że w dole tabeli naprawę czekać nas będzie wiosną bardzo interesująca walka o utrzymanie.


18.11.2017 r. (sobota)

Godzina 11:00

MKS Lędziny – Wilki Wilcza 5:2

Godzina 13:00

GKS Radziechowy-Wieprz – Kuźnia Ustroń 1:2

Unia Racibórz – Polonia Bytom (mecz odbył się w Bytomiu) 2:3

Odra Centrum – LKS Goczałkowice Zdrój 1:1

Drzewiarz Jasienica – GKS Dąb Gaszowice 0:2

KS Decor Bełk – Spójnia Landek 5:1

19.11.2017 r. (niedziela)

Godzina 11:00

GKS II Tychy – Beskid Skoczów 5:0

Godzina 13:00

TS II Podbeskidzie Bielsko-Biała – LKS Czaniec 0:2