Treningi czas zacząć

8 stycznia jest w naszym klubie dniem, w którym rozpocznie się okres przygotowawczy podopiecznych Macieja Żaka do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. O godzinie 17.00 piłkarze spotkają się na stadionie w Czańcu po raz pierwszy w Nowym Roku. Kogo możemy się spodziewać na pierwszych zajęciach? Na pewno wszystkich tych, którzy występowali w naszym klubie jesienią, bo nikt nie zgłosił akcesu do opuszczenia zespołu, oraz kilku juniorów. Jeśli chodzi o nowe twarze to raczej jeszcze za wcześnie, żeby ktoś się w naszym zespole pojawił. Sam trener wspomniał ostatnio o ewentualnych transferach, udzielając krótkiego wywiadu portalowi SportoweBeskidy.pl:

Myślimy o faktycznych wzmocnieniach, czyli takich, które podniosą poziom drużyny, a nie będą sztucznie poszerzać naszej kadry. Mamy więc pewne wymagania wobec potencjalnych zawodników mogących do nas dołączyć tej zimy. Rozmowy trwają. Zimą pozyskiwanie wartościowych piłkarzy nie jest łatwe, dlatego myślę, iż pozyskamy maksymalnie dwóch zawodników.”

O wszelkich ruchach transferowych będziemy informować na bieżąco. Piłkarzy czeka teraz maraton treningowy aż do 27 stycznia, kiedy to rozegramy pierwszy tego roku mecz kontrolny z trzecioligowych Gwarkiem Tarnowskie Góry. Tuż po pierwszym sparingu zespół wyruszy do Ustki na tygodniowe zgrupowanie.

foto: BartFotoSport