Starcie na szczycie

Czwartoligowe rozgrywki mocno przyspieszyły na finiszu. Przed podopiecznymi Macieja Żaka przedostatnia ligowa kolejka. Zmierzymy się w niej z ekipą mającą wciąż matematyczne szanse na mistrzostwo ligi, Decorem Bełk.

Nasz dzisiejszy rywal notuje kolejny bardzo dobry sezon. Po zeszłorocznym mistrzostwie, w tym sezonie Bełk jest wiceliderem, mając na swoim koncie 55 punktów i bilans bramkowy 63:39. Nasz zespół jest trzecią siłą ligi, ale tracimy do Bełku aż 10 punktów i 16 do Polonii Bytom. W minioną środę Decor ograł rezerwy Podbeskidzia 4:2, a LKS Czaniec zremisował 1:1 z Drzewiarzem Jasienica.

Starcia pomiędzy Bełkiem i Czańcem od zawsze były bardzo zacięte. W pierwszych grach Bełk był zdecydowanie lepszy, ale ostatnie potyczki są bardziej korzystne dla nas. Jesienią, po bardzo dobrym i wyrównanym meczu, zremisowaliśmy 0:0 w Czańcu, a w poprzednim sezonie, grając jako goście, wygraliśmy na terenie rywala 2:1, zaliczając spektakularny come back w końcówce. Mocno wierzymy, że dzisiaj nasi piłkarze przypomną sobie właśnie tamto spotkanie i że zobaczymy jedenastkę graczy wraz z rezerwowymi, którzy walczą o ten sam cel dla naszego LKS-u, czyli o zwycięstwo! Do boju LKS!


02.06.2018 r., godzina 17.00, Bełk ul. Główna 28, 29 kolejka HAIZ IV ligi gr.II

KS Decor Bełk – LKS Czaniec

Sędziowie: Dawid Cieślok (Ruda Śląska) oraz Marcin Giziński (Chorzów) i Robert Reguła (Katowice)