Spokojne zwycięstwo w próbie generalnej

W ostatnim tego lata sparingu kontrolnym przed startem sezonu w IV lidze, podopieczni Macieja Żaka gościli na pięknym obiekcie sportowym w Mikołowie. Pojedynek z miejscowym, występującym w klasie okręgowej AKS-em, zakończył się spokojnym i planowym zwycięstwem naszej ekipy 4:0.

Od samego początku meczu widać było różnicę klas pomiędzy oboma zespołami. Pierwszą okazję miał Stróżak, ale trafił w bramkarza. Chwilę później uderzał Karcz, ale piłkę zablokowali obrońcy. Aż do 38 minuty musieliśmy czekać na pierwszą bramkę. Świerczyński popisał się kapitalnym, 50-metrowym podaniem na wolne pole do Karcza, ten opanował futbolówkę, wymanewrował bramkarza gospodarzy i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Nie minęło kilka minut, a tuż przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie. Zakrzewski wpadł w pole karne i dograł piłkę na piąty metr. Tam na podanie oczekiwał Marczyński, który bez problemu wykończył składną akcję naszej drużyny.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak zakończyła pierwsza, czyli od mocnego uderzenia naszego zespołu. W 51 minucie jeden z obrońców popełnił błąd techniczny i zagrał piłkę ręką. Arbiter wskazał na 11 metr, a Świerczyński pewnie go wykorzystał. Nie minęło kolejnych sześć minut i obserwowaliśmy czwarte trafienie naszego zespołu. Zakrzewski podobnie jak w pierwszej połowie wpadł w pole karne, dograł znów w okolice piątego metra, a futbolówkę do bramki po raz drugi w tym meczu skierował Karcz. Kolejne minuty przebiegały już w spokojnym tempie, pod całkowitą kontrolą naszego zespołu. Piłkarze walczyli ze sporym upałem i oczekiwali ostatniego gwizdka. Okazję godną uwagi miał Zaremba, ale nie trafił w bramkę.

Pożyteczny sparing na zakończenie okresu przygotowawczego za nami. Stąpamy jednak po ziemi bo ligowa gra będzie z pewnością wyglądała inaczej, a rywale będą na pewno bardziej wymagający. Formę naszej ekipy zweryfikuje więc ligowe boisko, a pierwszy mecz już za tydzień w Gaszowicach!


AKS Mikołów – LKS Czaniec 0:4 (0:2)

Bramki: 38′, 57′ Karcz, 45′ Marczyński, 51′ Świerczyński (k)

Skład LKS Czaniec: Kozieł (Majda) – Zakrzewski, Stawowy, Żak, Kaczmarczyk, Marczyński, Świerczyński, Palarczyk, Nazdryn-Platnitski, Karcz, Stróżak oraz Jurczak, Lewandowski, Handy, Zaremba, testowany zawodnik