Ruch Radzionków w III lidze!

Nie Polonia Bytom, będąca głównym faworytem do awansu, a Ruch Radzionków zapewnił sobie wczoraj wieczorem promocję do III ligi. Rozgrywki IV ligi na śląsku od jakiegoś już czasu mają swoje rozstrzygnięcie w meczu barażowym, w którym mierzą się mistrzowie dwóch grup i mając za sobą 30 spotkań, które dały mistrzostwo grupy, muszą wymazać cały sezon z pamięci i skupić się na dwumeczu o być albo nie być. Co roku ta sama śpiewka, co roku ktoś musi być poszkodowany i tym razem padło na mistrza naszej grupy, Polonię Bytom. W minioną sobotę, w pierwszym spotkaniu barażowym w Bytomiu padł remis 1:1. Gospodarze tamtego starcia mieli sporą przewagę, ale strzał Piecucha z okolicy 30-metra dał Ruchowi piękną, wyrównującą bramkę i przewagę przed rewanżem. Ten sam zawodnik, warto zaznaczyć że był on zmiennikiem w obu spotkaniach, popisał się kluczowym zagraniem również we wczorajszym rewanżu w Radzionkowie. Bytomianie od 21 minuty prowadzili po bramce Lachowskiego. Ruch wyrównał właśnie za sprawą Piecucha w 70 minucie, a 10 minut później Wojsyk dał prowadzenie Radzionkowianom po trafieniu z rzutu karnego. Gospodarze dowieźli zwycięstwo do końca i mogli świętować zasłużony awans do III ligi.

Ruchowi Radzionków gratulujemy promocji na wyższy poziom rozgrywkowy!


16.06.2018 r., godzina 17.00, Bytom, Pierwszy mecz barażowy

Polonia Bytom – Ruch Radzionków 1:1 (1:0)
1:0 – Tylec, 37 min
1:1 – Piecuch, 77 min
Sędziował Rafał Rokosz (Katowice).
POLONIA: Król – Mróz, Markowski, Radkiewicz, Radzewicz – Chrabąszcz (83. Dudek), Tylec (79. Kowalczyk), Ignacek, Hałgas (67. Czernysz) – Lachowski (87. Wojtkowiak), Giełażyn. Trener Jacek TRZECIAK.
RUCH: Strzelczyk – Trzcionka, Banaś, Harmata, Bąk – Sadowski (61. Piecuch), Kopeć (79. Gieroń), Staszowski,  Kajda (46. Pietryga), Hermasz (70. Skalski) – Wojsyk. Trener Kamil RAKOCZY.
Żółta kartka Banaś.

20.06.2018 r., godzina 18.00, Radzionków, Drugi mecz barażowy

Ruch Radzionków – Polonia Bytom 2:1 (0:1)
0:1 – Lachowski, 21 min
1:1 – Piecuch, 70 min
2:1 – Wojsyk, 80 min (karny)
Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec).
RUCH: Strzelczyk – Trzczionka (90. Kajda), Banaś (68. Borowiec), Harmata, Bąk – Sadowski (46. Piecuch), Staszowski, Kopeć (74. Skalski), Hermasz – Pietryga (60. Gieroń), Wojsyk. Trener Kamil RAKOCZY.
POLONIA: Król – Mróz, Markowski, Radkiewicz, Radzewicz – Kowalczyk (87. Wojtkowiak), Ignacek, Chrabąszcz (63. Buchcik), Hałgas (73. Czernysz) – Lachowski (90. Szal), Giełażyn. Trener Jacek TRZECIAK.
Żółte kartki: Staszowski, Wojsyk – Radkiewicz, Szal, Chrabąszcz.

foto: www.slzpn.katowice.pl