Porażka mimo prowadzenia

Często słyszy się powiedzenie, że prowadzenie 2:0 nie zawsze jest bardzo sprzyjającym wynikiem. Choć najczęściej udaje się jednak „dowieźć” taki wynik do końca meczu, to zdarza się, że gdy rywal zdobywa gola kontaktowego, dostaje wiatru w żagle i dokonuje niemożliwego, wygrywając przegrane spotkanie. Taka sytuacja miała miejsce w dzisiejszym sparingu z Gwarkiem Tarnowskie Góry, gdzie mimo prowadzenia do przerwy 2:0, przegraliśmy 2:3.

W pierwszej części spotkania podopieczni Macieja Żaka bezsprzecznie dominowali na boisku, co potwierdzili zdobyciem dwóch bramek. Najpierw Jurczak pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z graczy z Tarnowskich Gór. Bramka na 2:0 to efekt składnej akcji, zakończonej celnym strzałem Świerczyńskiego. Mimo kilku dogodnych okazji z naszej strony, piłka do bramki naszych rywali już nie wpadła. Jako, że sytuacje niewykorzystane lubią się mścić, piłkarze Gwarka zdobyli bramkę kontaktową, oraz wyrównującą, która była ozdobą całego spotkania. Strzał jednego z piłkarzy z Tarnowskich Gór znalazł drogę w samo okienko naszej bramki. Gol na wagę zwycięstwa wpadł w samej końcówce i był wynikiem naszego braku koncentracji.

Sam mecz na pewno trzeba uznać za udany. Momentami gra wyglądała bardzo dobrze i tylko dzięki naszej nieskuteczności ten mecz nie zakończył się naszym zwycięstwem. Przed naszymi piłkarzami najistotniejszy etap okresu przygotowawczego, gdyż podopieczni Macieja Żaka są już w drodze na zgrupowanie w Ustce. W środę czeka ich kolejny mecz kontrolny. Zagramy z miejscowym Jantarem Ustka.


27.01.2018 r., godzina 11.00, Czechowice-Dziedzice, sparing nr.1

LKS Czaniec – TS Gwarek Tarnowskie Góry 2:3 (2:0)

Bramki: Jurczak (k), Świerczyński

Skład LKS Czaniec: Kozieł, Borak, Żak, Waligóra, Marczyński, Świerczyński, Jurczak, Ilya, testowany zawodnik, Wilczek, Lewandowski oraz Majda, Kozioł Tomasz, Zaremba, Wiśniowski, Papież, Stwora.

foto: BartFotoSport