Pójść za ciosem!

LKS Czaniec udowodnił kilka dni temu, że jest drużyną należącą do IV-ligowej czołówki. Presja, która ciążyła na naszych zawodnikach powinna już odejść w zapomnienie. Trzeba jednak pamiętać, że czasem po udanych spotkaniach może przyjść słabszy dzień. My jednak tych gorszych dni mieliśmy już w tym roku za dużo i liczymy, że w końcu kibice w Czańcu doczekają się efektownego i efektywnego LKS-Czaniec. W najbliższą sobotę zagramy z ostatnim w ligowej stawce MKS-em Lędziny.

MKS Lędziny zgromadził w dotychczas rozegranych spotkaniach 20 punktów, mając bilans bramkowy 26:52. Warto tutaj zaznaczyć, że większość punktów Lędziny zdobyły grając w roli gospodarza. Z wyjazdów MKS przywiózł tylko dwa punkty, nie wygrywając ani jednego spotkania. Jednak we wtorkowym starciu z rezerwami Podbeskidzia, Lędziny wygrały 3:2, po raz pierwszy w tym roku. Dzięki tej wygranej widmo utrzymania stało się bardziej realne.

W tym samym czasie LKS Czaniec zdobył 39 punktów, mając bilans bramkowy 29:20. W spotkaniach przed własną publicznością przegraliśmy w tym sezonie tylko raz, ale wiosną nie rozpieszczamy naszych kibiców, wygrywając tylko raz i dwukrotnie remisując, mając przy tym bilans bramkowy 1:0.

Warto też mieć w pamięci jesienne spotkanie w Lędzinach, w którym biliśmy głową w mur i bezbramkowo zremisowaliśmy. Wierzymy, że jutro w końcu damy naszym kibicom wiele powodów do radości i mocno trzymamy za to kciuki. Bądźcie z nami, zaczynamy o godzinie 17.00!


05.05.2018 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Cedrowa 8, 24 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – MKS Lędziny

Sędziowie: Dawid Bukowczan (Węgierska Górka) oraz Krzysztof Ćwikła (Radziechowy) i Artur Kasoń (Milówka)