Podział grup w sezonie 2018/2019

Ostatnie dni przyniosły organizacyjny roller coaster w IV lidze śląskiej. Wszystko rozpoczęło się z początkiem minionego tygodnia, gdy pojawiły się plotki o wycofaniu BKS-u Stal Bielsko-Biała z rozgrywek w III lidze. Te informacje potwierdziły się w ciągu tygodnia i ruszyła lawina związana z tym, kto spada, a kto się utrzymuje na poszczególnych szczeblach rozgrywkowych. Dodatkowo sprawę skomplikowało wcześniejsze wycofanie się z IV ligi Unii Turza Śląska, która spadła z III ligi. To zawirowanie spowodowało, że rezerwy Górnika Zabrze ostatecznie utrzymały się w III lidze, podobnie jak rezerwy Rakowa Częstochowa w IV, mimo przegranego baraży z rezerwami Podbeskidzia przed dwoma tygodniami. Pozostała za to kwestia jeszcze jednego miejsca i o nie powalczą Szczakowianka Jaworzno i Kuźnia Ustroń, które spotkają się w barażach 1 i 5 sierpnia.

Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej dokonał jeszcze jednej, istotnej zmiany w podziale IV-ligowych grup. Na wniosek Polonii Bytom, mistrz gr.II poprzedniego sezonu, został przeniesiony do grupy pierwszej co ze względów terytorialnych jest jak najbardziej zasadne. W miejsce Polonii Bytom do grupy drugiej przeniesiono Polonię Łaziska Górne, która po roku wraca do naszej grupy IV ligi. Poniżej prezentujemy oficjalny podział grup w sezonie 2018/2019, a także terminy meczów w rundzie jesiennej. Szczegółowy terminarz powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.