Piszczka Goczały znowu wygrały

Warunki pogodowe nie rozpieszczają, a sezon ligowy w pełni. Jednak huragan Grzegorz pokrzyżował w minionej kolejce plany na dwóch stadionach i w związku z tym dwa spotkania musiały zostać odwołane. Na pozostałych boiskach było za to bardzo ciekawie.

Kolejne trzy punkty zainkasował Decor Bełk. Mistrzowie z poprzedniego sezonu pokonali na wyjeździe beniaminka, Kuźnię Ustroń 2:1 i objęli samodzielne prowadzenie w lidze. Kroku liderowi dotrzymują Polonia Bytom i nasz LKS Czaniec. Zarówno były Mistrz Polski jak i podopieczni Macieja Żaka wygrali swoje spotkania w takim samym stosunku jak Decor Bełk. Polonia zapewniła sobie trzy oczka w ostatniej minucie starcia z Wilkami Wilcza, a z kolei LKS Czaniec pewnie, choć ze sporą dawką szczęścia uporał się z bramkostrzelnymi rezerwami GKS-u Tychy.

Do najciekawszego starcia doszło w Goczałkowicach. Ekipa kierowana od dwóch tygodni przez Łukasza Piszczka gra wybornie i tym razem uporała się z kolejny faworytem ligi, GKS-em Radziechowy-Wieprz. Goczałkowice-Zdrój wygrały po dramatycznym boju 4:3 i wskoczyły już na szóstą lokatę w ligowej stawce. Za tydzień przekonamy się czy ta seria to efekt obecności naszego reprezentanta czy poważny progres formy. Piszczek wraca bowiem kontynuować rehabilitację do Dortmundu.

Ważne bo przełomowe zwycięstwo odniosła Spójnia Landek, która ograła Odrę Centrum 2:1. Dla beniaminka z Wodzisławia Śląskiego to najtrudniejszy moment w tym sezonie bowiem zaliczyli już drugą porażkę z rzędu. W ostatnim meczu, który doszedł do skutku w miniony weekend, był pojedynek Beskidu Skoczów z MKS-em Lędziny. Skoczowianie wygrali 2:0 i przynajmniej na chwilę oddalili się od strefy spadkowej.

Spotkania Dębu Gaszowice z Unią Racibórz i rezerw Podbeskidzia z Drzewiarzem Jasienica zostały odwołane.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań minionej 12 kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr. II oraz aktualna tabela ligowa:

LKS Czaniec – GKS II Tychy 2:1

LKS Goczałkowice-Zdrój – GKS Radziechowy Wieprz 4:3

Spójnia Landek – Odra Centrum Wodzisław Śląski 2:1

Polonia Bytom – Wilki Wilcza 2:1

Beskid Skoczów – MKS Lędziny 2:0

Kuźnia Ustroń – Decor Bełk 1:2

Dąb Gaszowice – Unia Racibórz mecz odwołany

TS II Podbeskidzie – Drzewiarz Jasienica mecz odwołany