Piłkarze rozpoczęli treningi

W dniu wczorajszym, 9 lipca, podopieczni Macieja Żaka rozpoczęli letni okres przygotowawczy. Co prawda już w minioną sobotę, 7 lipca, odbył się pierwszy trening, ale był on nieoficjalnym wprowadzeniem do faktycznego startu przygotowań. Na wczorajszych zajęciach stawiło się łącznie 24 graczy. Z zawodników, który w tamtym sezonie reprezentowali nasz klub, zabrakło kontuzjowanych Boraka, Kaczmarczyka i Waligóry, a także braci Koziołów i Jakuba Snadnego. Ponadto na pierwszych treningu stawiło kilku naszych juniorów i spora grupa zawodników, starających się o angaż w naszym klubie. Większość z nich zostanie prawdopodobnie w treningu z pierwszy zespołem do końca tygodnia, a wyznacznikiem dla większości z nich będzie czwartkowy sparing z Rekordem Bielsko-Biała. Czasu do startu ligi jest mało, bo nieco ponad 4 tygodnie, więc ewentualne decyzje personalne muszą zapaść dość szybko. Dlatego, prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu większość kadry na nowy sezon powinna być zamknięta, pozostaną tylko formalności.

W obecnym tygodniu naszych graczy czeka intensywny początek, bo będą trenować codziennie, z czwartkową przerwą na sparing z Rekordem. Kolejne tygodnie mają wyglądać podobnie, z tym że sobotnie spotkania sparingowe będą kończyć każdy z nich. W przyszłym tygodniu powinniśmy też poznać terminarz rozgrywek, a dokładnie 18 lipca po zebraniu prezesów klubów, które odbędzie się w siedzibie Śląskiego ZPN.