Pierwszy sprawdzian

Podopieczni Macieja Żaka wracają do rytmu meczowego. Już jutro, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach, zagramy swój pierwszy tegoroczny sparing. Naszym rywalem będzie III-ligowy TS Gwarek Tarnowskiego Góry.

Ekipa z Tarnowskich Gór to tegoroczny beniaminek III ligi. W minionych rozgrywkach ograli oni Decor Bełk w starciu barażowym i dopięli swego awansując szczebel wyżej. Obecny sezon jest dla Gwarka bardzo udany, gdyż z dorobkiem 31 punktów plasuje się on na czwartym miejscu w ligowej stawce, tracąc do lidera, Skry Częstochowa, pięć oczek. Dla naszych jutrzejszych gości będzie to druga gra kontrolna. W pierwszej musieli uznać wyższość innego przedstawiciela IV ligi śląskiej, Śląska Świętochłowice, przegrywając 3:2.

Zimowe granie rozpoczynamy z wysokiego pułapu. Nasi piłkarze mają w nogach trzy tygodnie trudnych, fizycznych przygotowań i z pewnością jutro będzie widać tego efekty w postaci zmęczenia. Jednak wierzymy, że założenia taktyczne zostaną zrealizowane w pełni. Przypominamy, że tuż po zakończeniu jutrzejszego sparingu, nasz zespół uda się w podróż do nadmorskiej Ustki, gdzie przez tydzień będzie przebywał na zgrupowaniu.

27.01.2018 r., godzina 11.00, Czechowice-Dziedzice, sparing nr. 1

LKS Czaniec – TS Gwarek Tarnowskie Góry

foto: BartFotoSport