Pierwszy raz w domu

Po dwóch wyjazdowych bataliach czas na inaugurację rundy wiosennej w Czańcu. W ramach 18 kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr. II podopieczni Macieja Żaka zmierzą się przy ulicy Zagłębocze 9 z Dębem Gaszowice.

Zespół z Gaszowic powstał dwa lata wcześniej niż nasz LKS, bo już w 1947 roku. Barwo jakie przybrał sobie ten klub to kolory biały i zielony. Nasi jutrzejsi rywale to beniaminek tegorocznych rozgrywek, który spisuje się do tej pory nad wyraz dobrze. Co prawda w tej chwili ekipa z Dębu zajmuje dopiero 10 miejsce, ale rozegrał wiosną tylko jedno spotkanie i ciągle ma jeden mecz zaległy z jesieni. W 15 dotychczas rozegranych meczach Gaszowice zgromadziły 21 punktów przy bilansie bramkowym 27:23.

W tym samym czasie LKS Czaniec zgromadził 30 oczek, ale ma dwa spotkania więcej. Bilans bramkowy naszego zespołu wynosi 21:14. Przed tygodniem nasza drużyna zremisowała w Landeku 0:0 z kolei nasz jutrzejszy rywal przegrał 3:1 z rezerwami Podbeskidzia.

Długo czekaliśmy na powrót na nasz stadion. Dwa ostatnie jesienne spotkania zagraliśmy na wyjeździe, podobnie jak dwa pierwsze mecze w tym roku. Ale będzie to trudna przeprawa bo beniaminek z Gaszowic jest w tym sezonie wymagającym rywalem. W dodatku będziemy chcieli się zrewanżować jutrzejszym gościom za porażkę 2:1 z jesieni. Trzymamy kciuki, że będzie to udany rewanż! Zaczynamy o 13.00! Bądźcie z nami!


31.03.2018 r., godzina 13.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 18 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – Dąb Gaszowice

Sędziuje: Tomasz Wajda (Zarzecze)

foto: BartFotoSport