Pierwsze zwycięstwo

W rozgrywanym w Darlowie drugim zimowum sparingu, podopieczni Macieja Żaka pokonali Jantar Ustka 3:1 i zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Spotkanie rozpoczęło się od badania sztucznej i śliskiej nawierzchni boiska. Lepiej z tym poradzili sobie piłkarze Jantara, którzy już w 15 minucie mieli okazję zobaczyć bramkę. Jednak Majda fantastycznie obtonil rzut karny podyktowany po faulu testowanego zawodnika 1. Ta sytuacja trochę rozbudzila nasz zespół. W 25 minucie Borak dogral na piąty metr, a tam czekal już Tomasz Kozioł, ktiry otworzyl wynik meczu. Jantar wyriwnal zaraz po przerwie. Lewandowski stracil piłkę w łatwy sposób co wykorzystali gospodarze i dzięki wolnej przestrzeni zdobyli bramkę. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 75 minucie. Borak byl faulowany w polu karnym, a bramkę zdobył Jurczak. Wynik ustalil Lewandowski, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu zawodnika testowanego 2.

Za nami wartościowy sparing, grany na duzym zmęczeniu. Jest jeszcze sporo pracy przed nami, ale i czasu jest jeszcze sporo.


31.01.2018 r., godzina 17.00, Darłowo, sparing nr 2

MKS Jantar Ustka – LKS Czaniec 1:3 (0:1)

Bramki: 46′?? – 25′ Kozioł Tomasz, 75′ Jurczak (k), 87′ Lewandowski 

Sklad I połowa: Majda, zawodnik Testowany 1, Zak, Waligóra, Borak, Swierczynski, Jurczak, Kozioł Tomasz, Ilya, Papież, Wilczek.

Sklad II połowa: Kozieł, Palarczyk, Jurczak, Waligóra (65′ Stwora), zawodnik Testowany 1, Marczyński, Kozioł Tomasz, Lewandowski, Zaremba, zawodnik Testowany 2, Wiśniowski.