Ostatnia minuta przybliża do podium

LKS Czaniec walczy o zakończenie sezonu na ostatnim miejscu podium. Wraz z naszym zespołem o to miejsce ubiegają się jeszcze trzy inne zespoły, dlatego walka zapowiada się bardzo zaciekle. W minioną środę podopieczni Macieja Żaka grali z Drzewiarzem Jasienica i dzięki bramce w ostatniej minucie uratowali remi, który przy dobrym układzie pozostałych gier, przywrócił nam trzecią lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania może szybko pójść w zapomnienie bo nie działo się w niej praktycznie nic. Oba zespoły walczyły w środku pola, a najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Borak, którego strzał z rzutu wolnego świetnie obronił Góra.

Druga połowa wyglądała podobnie, choć z każdą minutą przewaga naszej ekipy rosła. W 65 minucie jednak to goście objęli prowadzenie. Studencki przymierzył z wolnego, piłkę sparował Majda. Dopadł do niej Kozielski i przy biernej postawie naszej defensywy, wpakował piłkę do siatki. Kolejne minuty, do końca meczu to napór LKS-u i głęboka obrona gości. Bramkę wyrównującą zdobył szybko Borak, ale arbiter odgwizdał wątpliwego spalonego. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Gdy arbiter miał już gwizdek w ustach, aby odgwizdać zakończenie spotkania, Świerczyński wygrał piłkę w zamieszaniu podbramkowym do Tomasza Kozioła, a ten przymierzył z okolicy 25 metra w samo okienko bramki Drzewiarza i doprowadził do remisu! Arbiter nie pozwolił gościom wznowić od środka i zakończył mecz.

Liderzy remisów, taki przydomek będzie miała po tym sezonie nasza drużyna. Będąc optycznie zespołem lepszym, znów remisujemy, ale robimy to podobnie jak przed dwoma tygodniami, w ostatniej akcji meczu. Ten punkt daje nam podium i z tego trzeba się cieszyć.


30.05.2018 r., godzina 18.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 28 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – Drzewiarz Jasienica 1:1 (0:0)

Bramki: 93′ Tomasz Kozioł – 65′ Kozielski

Skład LKS Czaniec: Majda – Handy, Jurczak, Żak, Borak, Świerczyński, Nazdryn-Platnitski, Snadny, Palarczyk (82′ Wiśniowski), Lewandowski (75′ Wilczek), Zaremba (55′ T.Kozioł).

Skład Drzewiarz Jasienica: Góra – Chojnacki, Fizek, Studencki, Powała, Sekuła, Szlosek, Haczek (70′ Gajda), Łoś, Sawicki, Kozielski (75′ Kołodziej).

Widzów: 150