Odrabiamy zaległości

Teoretycznie jesienny sezon ligowy na boiskach czwartoligowych dobiegł końca, ale w praktyce czeka nas niemal pełna kolejka, w której będziemy odrabiać zaległości. W najbliższy, ostatni grany, weekend tego roku, odbędzie się pięć spotkań w ramach siódmej kolejki i jedno w ramach ósmej serii gier Haiz IV ligi śląskiej gr.II. Zapraszamy do lektury zapowiedzi zaległych meczów, kończących sezon na czwartoligowych boiskach.

Bełk i Czaniec o lidera

Zaczniemy od kolejki siódmej. Sobotnie zmagania rozpoczną piłkarze z dwóch przeciwległych biegunów tabeli. Ostatnia ekipa ligi, MKS Lędziny, podejmie lidera, KS Decor Bełk. Gospodarze, po wysokim zwycięstwie z Wilkami Wilcza, poczuli wiatr w żagle i na pewno będą chcieli postawić Bełkowi trudne warunki. Goście w przypadku zwycięstwa zostaną mistrzami jesieni. Nasz LKS Czaniec, przystępując do swojego meczu o 13.30, będzie już wiedział, czy ma szansę na zakończenie jesieni w fotelu lidera. Żeby tak się jednak stało, to oprócz potknięcia Bełku, podopieczni Macieja Żaka muszą przywieźć trzy punkty z trudnego terenu w Wilczej. Wilki przed długi czas były i nadal są czarnym koniem sezonu, choć ostatnio nie imponują formą. To nie zmienia faktu, że nasza drużyna będzie musiała zagrać topowy mecz, żeby zgarnąć kolejne trzy oczka.

Hokejowo w Wodzisławiu?

Odra Centrum ostatnio punktuje w kratkę, raz wygrywa, raz remisuje, ale co najważniejsze mniej przegrywa. W ostatnim meczu tego roku beniaminek zagra z rezerwami GKS-u Tychy, który ostatnio znów gra w stylu hokejowym. Pojedynek powinien oscylować wokół remisu, ale to Odra będzie gospodarzem i powinna dzięki temu być faworytem.

Kto w strefie spadkowej?

Ważne spotkania czekają drużyny z dolnych rejonów tabeli. Beskid Skoczów zmierzy się z Kuźnią Ustroń i zwycięzca tego meczu powinien mieć nieco spokojniejszą zimę. Przegrany prawdopodobnie będzie zimował w strefie spadkowej. Z kolei Unia Racibórz podejmie Drzewiarza Jasienica. Unia jest gospodarzem i powinna być faworytem, ale ten mecz jest jedną, wielką niewiadomą. Jeśli Unia nie wygra, to ona, a nie Kuźnia czy Beskid przezimuje w strefie spadkowej.

Bytom po raz czwarty na wyjeździe

Ostatni mecz tego weekendu to pojedynek w ramach ósmej kolejki, w którym Dąb Gaszowice zagra z Polonią Bytom. Bytomianie będą chcieli udanie zakończyć rundę, a beniaminek z Gaszowic może udowodnić, że wciąż gra o najwyższe cele, co czyni go rewelacją sezonu. Ten mecz zasługuje także na uwagę bo będzie dopiero czwartym wyjazdem tej jesieni dla Bytomian. Do tej pory po razie wygrywali, remisowali i przegrywali.


25.11.2017 r. (sobota) 7 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

Godzina 11.00

MKS Lędziny – KS Decor Bełk

Godzina 13.30

Beskid Skoczów – Kuźnia Ustroń

Wilki Wilcza – LKS Czaniec

Unia Racibórz – Drzewiarz Jasienica

Odra Centrum – GKS II Tychy

25.11.2017 r. (sobota) 8 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

Godzina 13.30

Dąb Gaszowice – Polonia Bytom