Noworoczny Bal za nami!

W miniony piątek, 19 stycznia w Bielsku-Białej odbył się kolejny Noworoczny Bal LKS-u Czaniec. W obecności prawie 100 zaproszonych gości, wśród których byli sponsorzy, darczyńcy, działacze, członkowie, sztab szkoleniowy oraz piłkarze pierwszego zespołu, podsumowano rok 2017 i nakreślono cele na kolejne miesiące. Nie obyło się bez wielu podziękowań dla wszystkich tych, dzięki którym nasz klub istnieje. Poniżej prezentujemy tekst przemówienia prezesa, Mateusza Waligóry, oraz kilka zdjęć z balu.

„Szanowni Państwo, rok 2017 był dla nas rokiem przełomowym, obfitującym w nowe projekty oraz inwestycje zarówno sportowe, jak i infrastrukturalne. W styczniu ubiegłego roku ruszyliśmy z długo oczekiwanym projektem Młodzieżowej Akademii Piłki Nożnej. I z pewnością już dziś możemy powiedzieć, że był to strzał w „10”. Z pułapu 40 młodych adeptów piłki nożnej, z jakim rozpoczynaliśmy nasz projekt, rok 2017 kończymy z ilością prawie 100 uczestników Akademii zorganizowanych w sześciu grupach wiekowych od 2012 do 2006 roku. Taka ilość najmłodszej młodzieży pokazuje tylko, jakie jest zapotrzebowanie na takie inicjatywy w naszej miejscowości, ale także gminie i powiecie, bo nasi młodzi piłkarze pochodzą z wielu okolicznych miejscowości.

Trenerzy Akademii ściśle współpracują ze sztabem szkoleniowym starszej młodzieży, trampkarzy i juniorów, która w miniony rok również może zaliczyć do udanych. Trampkarze bez problemów, po przebudowaniu drużyny, odnaleźli się w nowej lidze, a juniorzy, po kilku latach prób, w końcu awansowali do II ligi Wojewódzkiej. Wierzymy, że dzięki ciężkiej i wytrwałej współpracy naszych trenerów, będziemy w stanie za 5-6 lat z dumą podziwiać całą rzeszę wychowanków w naszym pierwszym zespole. Już dziś możemy się pochwalić faktem, że 3-4 juniorów regularnie trenuje z zespołem seniorów, jednak proces przejścia z poziomu młodzieżowego do seniorskiego jest procesem długotrwałym i wymaga cierpliwości. Dlatego też pracujemy nad wspólnym modelem gry i treningu we wszystkich naszych grupach, aby ten proces ułatwić.

Rok 2017 był także rokiem prawdy dla naszej drużyny seniorskiej. Wielu wyrokowało rychły upadek klubu po spadku z 3 ligi w 2016 roku. Jednak dzięki zaangażowaniu osób oddanych temu klubowi udało się wrócić na właściwą ścieżkę i dziś z dumą możemy powiedzieć, że LKS Czaniec znów jest najlepszą drużyną piłkarską w powiecie bielskim. Rundę jesienną IV ligi zakończyliśmy na trzecim miejscu, ze stratą tylko dwóch punktów do lidera, także wiosną czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja.

Na koniec trzeba wspomnieć także o zmianach infrastrukturalnych na naszym stadionie. Dzięki pomocy i zaangażowaniu członków i działaczy naszego klubu udało się wymienić wszystkie krzesełka na trybunie głównej. Poprawione zostało także otoczenie stadionu oraz oświetlenie dwóch boisk trawiastych. Za to wszystko pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim tym, którzy własnymi rękami upiększyli nasz stadion.

Drodzy Państwo, wszystkim Wam obecnym, a także tym których nie ma dziś z nami, pragnę z całego serca podziękować za ten miniony rok. Sponsorom za okazałą pomoc i wsparcie, działaczom za to że mimo różnych przeciwności zawsze są i można na nich liczyć, sztabom szkoleniowym i trenerom za świetne przygotowanie sportowe naszych drużyn, oraz piłkarzom za to, że ten klub jest dla nich czymś więcej niż tylko kolejnym miejscem pracy. Chciałbym abyśmy za rok również mogli się spotkać w co najmniej tak licznym gronie, zwłaszcza że będziemy wtedy obchodzić 70 rocznicę powstania naszego klubu!”