Kolejny trudny wyjazd

Po remisowej inauguracji ligi w Ustroniu, podopiecznych Macieja Żaka czeka kolejna wyjazdowo-derbowa batalia. Tym razem naszym naszym przeciwnikiem będzie inna ekipa walcząca o utrzymanie, Spójnia Landek, której trenerem jest strzelający w poprzednim sezonie bramki dla LKS-u Czaniec, Bartosz Woźniak.

Obie drużyny zdążyły już rozpocząć wiosenne zmagania i w obu przypadkach wszyscy z pewnością liczyli na więcej. O naszym remisie w Ustroniu już wspominaliśmy, z kolei piłkarze Spójni przegrali w Bielsku z rezerwami Podbeskidzia 3:2. Mecz miał wiele zwrotów akcji. Bielszczanie prowadzili do przerwy 2:0. Po zmianie stron goście szybko odrobili straty, ale ostatnie słowo należało do Podbeskidzia, które na dwie minuty przed końcem meczu zdobyło decydującego gola.

Nasi jutrzejsi rywale zajmują obecnie 11 lokatę w ligowej stawce, mając 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. W 16 rozegranych do tej pory spotkaniach, ekipa z Landeka zdobyła 19 punktów, przy bilansie bramkowym 28:31. W tym samym czasie podopieczni Macieja Żaka zgromadzili o 10 punktów więcej i plasują się na 3 miejscu, tuż za czołową dwójką ligi.

Z pewnością czekają nas jutro spore emocje i mecz „na styku”. O tym może świadczyć przebieg jesiennego starcia pomiędzy obiema ekipami, w którym ostateczni LKS Czaniec okazał się lepszy, 2:0, ale bramki padały w końcówce bardzo wyrównanego spotkania. Ponadto jutrzejszy pojedynek będzie pierwszym spotkaniem na naturalnej nawierzchni co też będzie miało wpływ na przebieg meczu. My jednak liczymy, że nasi piłkarze staną na wysokości zadania i przechylą losy tego meczu na swoją korzyść. Początek meczu o godzinie 15.30, a tuż przed startem spotkania zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej live, którą postaramy się przeprowadzić na naszej stronie internetowej!


24.03.2018 r., godzina 15.30, Landek, 17 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

Spójnia Landek – LKS Czaniec

Sędziuje: Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała)