Kolejny krok w kierunku podium

Przed podopiecznymi Macieja Żaka intensywna końcówka sezonu. Cztery kolejki w zaledwie dwa tygodnie będą wyzwaniem dla zmęczonych już graczy ale walczyć trzeba bo w zasięgu ręki jest wywalczenie ostatniego miejsca na ligowym podium. Już dzisiaj zagramy pierwszy z tych meczów w Tychach z rezerwami GKS-u.

Nasz dzisiejszy rywal to drużyna bardzo nieobliczalna, potrafiąca napsuć krwi każdemu zespołowi. GKS zajmuje w ligowej stawce ósme miejsce z dorobkiem 36 punktów i bilansem bramkowym 66:51. Jak więc widać Tyszanie mają najlepszą ofensywę w lidze, ale także jedną z najgorszych defensyw w całej stawce. Gospodarze dzisiejszego starcia rozgrywali swoje ostatnie ligowe spotkanie w minioną środę i… rozgromili na wyjeździe Drzewiarza Jasienica aż 6:1. Z kolei podopieczni Macieja Żaka są trzecią siłą ligi z dorobkiem 44 punktów i bilansem bramkowym 35:23. Przed tygodniem wydarliśmy w ostatniej minucie remis 1:1 z Odrą Centrum co pozwoliło utrzymać trzypunktową przewagę nad grupą trzech drużyn walczących z naszą drużyną o trzecie miejsce.

Jesienią w Czańcu, po naprawdę dobrym meczu, nasza ekipa wygrała 2:1. Dziś w Tychach znów powinno być efektownie i oby efektywnie dla LKS-u Czaniec, bo dobre zakończenie sezonu i uzyskanie co najmniej trzeciego miejsca będzie sporym sukcesem z perspektywy tego jak ten sezon się dla nas układał. Dlatego mocno trzymamy kciuki i wierzymy w dzisiejsze zwycięstwo naszego zespołu. Niestety nie przeprowadzimy dla Was relacji z dzisiejszego spotkania, ale tuż po meczu poinformujemy Was o jego wyniku! Do boju LKS!


26.05.2018 r., godzina 11.00, Tychy, 27 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

GKS II Tychy – LKS Czaniec

Sędziowie: Paweł Jurga (Sosnowiec) oraz Marcin Kwiecień (Dąbrowa Górnicza) i Dawid Griner (Chorzów)