Kapitalny mecz na finiszu!

LKS Czaniec lubi grać spotkania z drużynami z topu. Po dobrej drugiej połowie w Bytomiu, wzorowym meczu w Radziechowach i dobrym meczu z Odrą Centrum, przyszedł czas na mecz z wiceliderem i jak się okazało po ostatnim gwizdku wicemistrzem tego sezonu. Podopieczni Macieja Żaka po dramatycznym meczu ograli 3:2 Decor Bełk i sprawili tym samym, że to Polonia Bytom została mistrzem naszej grupy IV ligi i zagra w barażach o awans do III ligi.

W pierwszej części meczu nie działo się zbyt wiele, poza tym że nasza drużyna odpierała ataki gospodarzy. Momentami wyglądało to jak obrona Częstochowy, ale byliśmy na tyle konsekwentni, że bramki nie daliśmy sobie strzelić.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie i w końcu Bełk dopiął swego. W 58 minucie arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką. Do piłki podszedł Wybierak i pokonał Majdę. To był zwrotny moment tego dnia, ale ku zaskoczeniu wszystkich to nasz zespół przejął zdecydowanie inicjatywę i zepchnął rywala do głębokiej defensywy. W 64 minucie wyrównał Wilczek, który świetnie przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejne minuty napędzały nasz zespół i na piętnaście minut przed końcem stało się coś co stać się musiało. Palarczyk wykończył akcję i wyprowadził nas na prowadzenie. Nasza radość trwała jednak zaledwie dwie minuty bo Wybierak doprowadził do wyrównania. W 83 minucie Niewiedział otrzymał drugą żółtą kartkę i gospodarze musieli kończyć mecz w „10”. Czaniec zaatakował jeszcze mocniej i dążył do zgarnięcia całej puli za co został nagrodzony w ostatniej minucie. Bramka mogła paść wcześniej ale Zaremba nie wykorzystał dogodnej okazji. W końcu Kaczmarczyk wpadł w pole karne, dośrodkował, a Grabiec interweniował tak niefortunnie, że wpakował sobie piłkę do swojej bramki! Arbiter nie pozwolił już wznowić gry i nasz zespół zgarnął trzy punkty!

Brawo zespół! Takie zwycięstwa budują drużynę i mamy nadzieję, że zaprocentuje ono na kolejny sezon. Zostaliśmy nagrodzeni za dążenie do zwycięstwa w drugiej części meczu i dziś jesteśmy bardzo blisko powtórzenia sukcesu z poprzedniego sezonu, czyli zakończenia ligi na ostatnim miejscu podium. Potrzeba jeszcze ograć Podbeskidzie za tydzień i mocno wierzymy, że tak się stanie!


02.06.2018 r., godzina 17.00, Bełk ul. Główna 28, 29 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

KS Decor Bełk – LKS Czaniec 2:3 (0:0)

Bramki: 58′(k), 77′ Wybierak – 64′ Wilczek, 75′ Palarczyk, 94′ Grabiec (sam)

Kartki: Wójcik, Rasek, Niewiedział (w 83′ został ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną) – Kaczmarczyk, Marczyński, Palarczyk, Snadny

Skład LKS Czaniec: Majda – Kaczmarczyk, Żak, Jurczak, Borak, Marczyński, T.Kozioł (60′ Palarczyk), Świerczyński, Nazdryn-Platnitski, Snadny, Wilczek.

Widzów: 50

foto: BartFotoSport