Dopaść lidera i dać sobie szansę!

Każdy piłkarz, mający choć trochę ambicji, czeka na takie spotkania. W najbliższą niedzielę podopieczni Macieja Żaka pojadą na boisko lidera, aby w starciu na szczycie HAIZ IV ligi śląskiej gr.II stawić czoła Polonii Bytom. Czy będzie to najważniejsze starcie tego sezonu dla naszej drużyny okaże się w czerwcu, ale już teraz możemy być pewni, że emocji w niedzielne popołudnie nie zabraknie.

Gdy grasz na poziomie IV ligi z dwukrotnym Mistrzem Polski to musisz czuć się wyróżniony, zwłaszcza jeśli masz możliwość zagrania z liderem, będąc wiceliderem. Polonia Bytom, drużyna ze świetną historią, zgromadziła na swoim koncie 39 punktów, mając bilans bramkowy 42:25. W minionym tygodniu Bytomianie rozegrali dwa spotkania. Najpierw w poprzednią niedzielę wygrali z rezerwami Podbeskidzia 6:0, a w środę zremisowali 2:2 z Odrą Centrum Wodzisław Śląski, odrabiając marcowe zaległości. W tym samym czasie LKS Czaniec zainkasował 35 punktów przy bilansie bramkowym 24:16, co daje naszej ekipie pozycję wicelidera. Nasz zespół miał wolny od ligowych zmagań środek tygodnia, a w poprzednią sobotę zremisował bezbramkowo z LKS-em Goczałkowice Zdrój.

Czeka nas naprawdę bardzo emocjonująca niedziela bo gra idzie o dużą stawkę. Cztery punkty starty do lidera, można zniwelować do jednego i rozpocząć „zabawę” od nowa. W przypadku porażki marzenia o mistrzostwie będą trudne do zrealizowania. Bytomianie będą faworytem tego starcia, choćby patrząc przez pryzmat ostatnich wyników i roli gospodarza. Jesienią w Czańcu padł remis 1:1, a sam mecz dostarczył kibicom wielu pozytywnych emocji bo spotkały się dwie równorzędne drużyny. Liczymy, że w najbliższą niedzielę zobaczymy równie efektowne spotkanie i mimo tego że Polonia musi ten mecz wygrać, to liczymy że LKS Czaniec pokaże, że Dawid może skutecznie stawić czoła Goliatowi! Niech boisko zweryfikuje! My w Was wierzymy! Do boju LKS! Zaczynamy o godzinie 17.00!


22.04.2018 r., godzina 17.00, Bytom al. Olimpijska 2, 21 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

Polonia Bytom – LKS Czaniec

Sędziuje: Mateusz Bielawski (Mysłowice)