Czołówka na remis

Czternasta seria gier na boiskach Haiz IV ligi śląskiej stała się faktem. Aż połowa spotkań zakończyła się remisami i dotyczyły ona większości drużyn z czołówki co pozwoliło zachować status quo w górnej części tabeli. Natomiast w dolnych rejonach stawki, Unia Racibórz wydostała się ze strefy spadkowej.

W spotkaniu kolejki, liderujący Decor Bełk bezbramkowo z remisował z LKS-em Czaniec. Podopieczni Macieja Żaka mieli więcej klarownych okazji, ale remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym i nie krzywdzącym żadnej z drużyn.

Remisu na szczycie nie wykorzystała grupa pościgowa w postaci Polonii Bytom i GKS-u Radziechowy-Wieprz. Poloniści niespodziewanie wysoko zremisowali z outsiderem, MKS-em Lędziny, 3:3, a Radziechowy podzieliły się punktami z Wilkami Wilcza w stosunku 1:1. Sytuację tą wykorzystała Odra Centru, która ograła 2:1 Beskid Skoczów.

Kolejny mecz bez zwycięstwa zanotowały Goczałkowice-Zdrój. Tym razem Goczały pod wodzą Łukasza Piszczka zremisowały 2:2 z Unią Racibórz. Punkty stracił też zespół Spójni Landek, który przegrał derbowe starcie z Drzewiarzem Jasienica 2:1. Zmiana trenera w Jasienicy podziałała więc wzorowo.

Drugiej porażki w sezonie doznał GKS Dąb Gaszowice. Beniaminek nie poradził sobie z wracającymi do formy strzeleckiej rezerwami GKS-u Tychy. Tyszanie wygrali ten mecz 4:2. Bardzo ważne trzy punkty zainkasowały rezerwy Podbeskidzia, które 3:0 pokonały na wyjeździe Kuźnię Ustroń. Beniaminek z Ustronia spadł po tym meczu do strefy spadkowej.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 14 kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr. II oraz aktualna tabela:

LKS Czaniec – KS Decor Bełk 0:0

GKS Dąb Gaszowice – GKS II Tychy 2:4

LKS Goczałkowice Zdrój – Unia Racibórz 2:2

Spójnia Landek – Drzewiarz Jasienica 1:2

Polonia Bytom – MKS Lędziny 3:3

Kuźnia Ustroń – TS II Podbeskidzie 0:3

Wilki Wilcza – GKS Radziechowy-Wieprz 1:1

Odra Centrum – Beskid Skoczów 2:1