Bielszczanie kolejnym krokiem

Spotkania pomiędzy LKS-em Czaniec, a rezerwami Podbeskidzia zawsze wywołują więcej emocji niż jakiekolwiek inne spotkanie w ostatnich latach. Dzieje się tak dlatego, że w naszej kadrze jest kilku zawodników właśnie z Podbeskidzia, a w dodatku ten mecz ma charakter derbowy. Już w najbliższą niedzielę dojdzie do kolejnego starcia pomiędzy wspomnianymi ekipami.

Zespół rezerw pierwoszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała zajmuje obecnie w ligowej stawce trzynastą lokatę i ma na swoim koncie 17 punktów. Złożyło się na to pięć zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek, przy bilansie bramkowym 21:20. W miniony weekend Bielszczanie pewnie ograli na wyjeździe Kuźnię Ustroń 3:0. Z kolei podopieczni Macieja Żaka są wiceliderem ligi, mają na swoim koncie 25 punktów, dzięki siedmiu wygranym, czterem remisom i dwóm porażką, a także bilans bramkowy 17:11. W poprzednią sobotę, na własnym stadionie, bezbramkowo zremisowaliśmy z liderem, KS-em Decor Bełk.

Tak jak wspominaliśmy, spotkania pomiędzy Podbeskidziem, a Czańcem zawsze były bardzo emocjonujące. W poprzednim sezonie, jesienią, udało nam się pierwszy raz ograć TSP na wyjeździe. Po świetnym meczu zwyciężyliśmy na tzw. „Górce” 5:2. Warto dodać, że tamten mecz również odbył się w listopadzie. Z kolei w czerwcowym rewanżu, na własnym stadionie, mimo naszego prowadzenia 2:0, mecz zakończył się remisem 2:2.

Nasz zespół czeka zatem kolejne bardzo wymagające spotkanie. Jednak nasi piłkarze przyzwyczaili się już, że w tym sezonie każdy mecz taki jest i trzeba do każdego podchodzić ze stuprocentową koncentracją. My wierzymy, że z taką podejdą w niedzielę nasi zawodnicy i że z trudnego terenu w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie zostanie rozegrany mecz, zdołamy przywieźć komplet punktów i zrobić kolejny krok do przezimowania w ścisłej czołówce tabeli. Do boju LKS!

19.11.2017 r., godzina 13:00, Czechowice-Dziedzice ul. Legionów 145, 15 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

TS II Podbeskidzie Bielsko-Biała – LKS Czaniec

Sędziuje: Piotr Szypuła