Bezbramkowo z liderem

Hitowe starcie 14 kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr.II w Czańcu nie zawiodło. Co prawda kibice nie zobaczyli ani jednej bramki, ale spotkanie stało na najwyższym czwartoligowym poziomie. Do pełni zadowolenia brakło tylko skuteczności u jednych i drugich, bo okazji do bramki nie brakowało.

Początek spotkania szybko dał okazję bramkową naszej drużynie. Lewandowski już w drugiej minucie przymierzył zza pola karnego, ale Łobaczewski sparował piłkę na rzut rożny. W piętnastej minucie mieliśmy chyba najlepszą okazję w całym spotkaniu. Piłkę na wolne pole otrzymał Ilya i stanął oko w oko z goalkeeperem gości. Niestety nasz skrzydłowy przegrał ten pojedynek i mieliśmy tylko kolejny rzut rożny. Gra przenosiła się z jednej bramki pod drugą i toczona byłą w szybkim tempie. Goście najlepszą okazję mieli po uderzeniu Jasiczka z rzutu wolnego. Majda kapitalnie sparował ten strzał.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczął Bełk, który zepchnął podopiecznych Macieja Żaka do defensywy i spowodował w naszych szeregach chwilową nerwowość. Kolejny raz na posterunku stał Majda, broniąc strzał główkującego Byśca. Z biegiem czasu udało się naszej drużynie przeciągnąć pole gry na połowę rywala. To spowodowało, że w końcówce nasza drużyna miała dwie piłki meczowe. Najpierw Palarczyk zbiegł do środka i uderzył kąśliwie. Łobaczewski sparował ten strzał na słupek. Na piątym metrze próbował dobijać do pustej bramki Borak, ale nie trafił w piłkę. Chwilę później ten sam piłkarz uderzał głową po dośrodkowaniu Jurczaka, ale bramkarz Decoru fantastycznie interweniował. Do końca wynik meczu nie uległ już zmianie.

Sprawiedliwy remis po bardzo dobrym meczu. Tak trzeba podsumować dzisiejszy mecz na szczycie LKS-u Czaniec z Decorem Bełk. Cieszy, że po raz pierwszy w historii nie przegrywamy z Bełkiem u siebie i że zagraliśmy znów na zero z tyłu podtrzymując fakt najlepszej defensywy w lidze. Nie tracimy dystansu do lidera i cały czas jesteśmy w czołówce. Przed nami jeszcze dwa wyjazdowe starcia w tym roku i trzeba wycisnąć z nich jak najwięcej punktów.

11.11.2017 r., godzina 13.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 14 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – KS Decor Bełk 0:0

Skład LKS Czaniec: Majda, Kaczmarczyk, Waligóra, Żak, Borak, Świerczyński, Jurczak, Nazdryn-Platnitski, Palarczyk (80′ Grabski), T.Kozioł (70′ Wilczek), Lewandowski.

Skład Decor Bełk: Łobaczewski, Semeniuk, Wybierak, Grabiec, Groborz, Jasiczek, Żyrkowski, Wójcik, Górka, Olczak, Bysiec.

Widzów: 200

foto: BartFotoSport