Bezbramkowa nuda

Remisy są zmorą LKS-u Czaniec w tym sezonie, a zwłaszcza wiosną. W dniu dzisiejszym podopieczni Macieja Żaka mierzyli się z LKS-em Goczałkoice-Zdrój i to spotkanie również zakończyło się remisem i to bezbramkowym. Ale nie mogło być inaczej gdy spotykają się ekipy z największą ilością remisów w sezonie.

Spotkanie dobrze rozpoczął nasz zespół. Już w piątej minucie Ilya świetnie złożył się do dośrodkowanej piłki, ale na jego nieszczęście piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Później z każdą minutą mecz się wyrównywał aż to goście zadali cios, na szczęście nieskuteczny bo Majda był na posterunku i obronił strzał po ziemi. W 25 minucie Ilya miał kolejną znakomitą okazję. Stanął oko w oko z Mrzykiem i przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Od tego momentu mecz się wyrównał, przeniósł do środka pola i był mało ciekawy dla przeciętnego kibica. Okazji było jak na lekarstwo, optycznie nasz zespół wyglądał lepiej ale nie było argumentów żeby zdobyć rozstrzygającego gola. W 75 minucie Handy miał dograć do Palarczyka, ale tego nie zrobił. Tuż przed końcem meczu goście mieli piłkę meczową. Najpierw Majda świetnie sparował strzał z dystansu. Jednak dopadł do niego napastnik Goczałkowic i miał przed sobą pustą bramkę, ale na szczęście w porę interweniował Handy i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Remisujemy czwarty mecz z pięciu tej wiosny. Dobrze, że jesteśmy niepokonani, ale to chyba jedyny plus obecnej sytuacji, bo fakt jest taki, że kolejny raz tracimy cenne punkty na własne życzenie. Trzeba mieć tylko nadzieję, że poziom szczęścia zawsze wychodzi na zero i już niedługo los się obróci w naszą stronę.


14.04.2018r, godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 20 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – LKS Goczałkowice-Zdrój 0:0

Kartki: Kozioł Tomasz – Maroszek

Skład LKS Czaniec: Majda, Kaczmarczyk, Żak, Jurczak, Handy, Świerczyński, Kozioł T. (55′ Marczyński), Ilya, Snadny (85′ Zaremba), Lewandowski, Wilczek (55′ Palarczyk)

Skład LKS Goczałkowice-Zdrój: Mrzyk, Skupioł, Baron, Maroszek, Maska, Jaskiernia, Rączka, Benek, Piesiur, Furczyk, Grygier.

Sędziowie: Dawid Cieślok (Ruda Śląska) oraz Robert Reguła (Katowice) i Marcin Giziński (Chorzów)

Widzów: 150