Bełk mistrzem jesieni

Zaległości odrobione, a zatem runda jesienna sezonu 2017/2018 dobiegła końca. Co prawda zostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania w naszej grupie, ale odbędą się one już wiosną. To nie zmienia faktu, że poznaliśmy już mistrza jesieni, a także grupę drużyn zagrożonych widmem spadku.

Bełk mistrzem jesieni

Zapowiedziom przedsezonowym stało się zadość. Decor Bełk był faworytem rozgrywek i z tego tytułu wywiązał się znakomicie. Zwycięstwo w ostatnim meczu w Lędzinach, w rozmiarze 5:1 nie pozostawiło złudzeń, a piłkarze z okolicy Rybnika zwiększyli swoją przewagę do czterech punktów nad drugim zespołem w tabeli i są murowanym faworytem do mistrzostwa ligi.

Podwójna grupa pościgowa

Wiceliderem została Polonia Bytom, która wykorzystała wpadkę LKS-u Czaniec. Bytomianie ograli na wyjeździe Dąb Gaszowice 2:1, grając mecz bez udziału publiczności. Z kolei nasz zespół musiał uznać wyższość Wilków Wilcza, które zadały decydujący cios w ostatniej minucie meczu, wygrywając 2:1. Udało nam się jednak utrzymać przewagę nad drugą częścią grupy pościgowej, w skład której wchodzi aż sześć zespołów, oddalonych od siebie o trzy punkty. Z drużyn, których nie wymieniliśmy, a które grały w miniony weekend i należą do tej szóstki są Odra Centrum i rezerwy GKS-u Tychy. W tym meczu padł remis 1:1.

Bardzo ciasno na dole

Do bardzo interesujących starć doszło w dolnych rejonach tabeli. Unia Racibórz odniosła bardzo ważne zwycięstwo, 3:2 z Drzewiarzem Jasienica i wydostała się ze strefy spadkowej. Przynajmniej teoretycznie, ponieważ punktowo piętnasta drużyna i dwunasta mają po 15 punktów. Na przedostatnie miejsce spadł za to Beskid Skoczów, który zimą czeka rewolucja. W derbach z Kuźnią padł remis 1:1.


25.11.2017 r. (sobota) 7 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

Godzina 11.00

MKS Lędziny – KS Decor Bełk 1:5

Godzina 13.30

Beskid Skoczów – Kuźnia Ustroń 1:1

Wilki Wilcza – LKS Czaniec 2:1

Unia Racibórz – Drzewiarz Jasienica 3:2

Odra Centrum – GKS II Tychy 1:1

25.11.2017 r. (sobota) 8 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr. II

Godzina 13.30

Dąb Gaszowice – Polonia Bytom 1:2