22 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

Po kolejce, w której emocjonowaliśmy się bezpośrednimi starciami kandydatów do mistrzostwa ligi, czas na serię gier, w której dostaniemy sporo odpowiedzi na pytania dotyczące dolnych rejonów tabeli. Sprawdźmy zatem co ciekawego czeka nas w najbliższy weekend.

Lider na trudnym terenie

Polonia Bytom rozegra kolejne spotkanie w roli gościa. Tym razem ich rywalem będzie ekipa walcząca o utrzymanie w lidze, Spójnia Landek. Podopieczni Bartosza Woźniaka są w tym sezonie nieprzewidywalni, dlatego Polonię czeka trudna przeprawa. Rywala z dołu tabeli, i to dosłownie, będzie miał Decor Bełk. Wicelider zmierzy się z outsiderem ligi, MKS-em Lędziny. Goście ostatnio zaczęli punktować, dzięki remisom. Żeby ograć Bełk musieliby zagrać swój najlepszy mecz w tym sezonie. Nie jest to oczywiście nie możliwe i patrząc na niektóre wyniki w tym sezonie nie można tego wykluczać, ale to Bełk będzie zdecydowanym faworytem tego meczu.

Kolejny trudny mecz czeka LKS Czaniec. Podopieczni Macieja Żaka podejmą u siebie Wilki Wilcza, z którymi mają do wyrównania porachunki z jesieni, kiedy to Wilki wygrały w ostatniej minucie. Czaniec będzie jednak musiał rozegrać naprawdę dobry mecz. Wilki grają w kratkę, ale przed tygodniem przegrały z Podbeskidziem, więc teraz czas na ich lepszy mecz. Przed dwoma tygodniami wygrały w Bełku, udowadniając tym samym, że żaden zespół im nie straszny.

Ciekawie powinno być w Tychach i w Bielsku. Rezerwy GKS-Tychy zmierzą się z Odrą Centrum, a rezerwy Podbeskidzia będą rywalizować z GKS-em Radziechowy-Wieprz. Goście tych konfrontacji marzą o ligowym podium więc muszą punktować za trzy. Z kolei rezerwy pierwszoligowców nie mogą być jeszcze pewne utrzymania w lidze, więc też nie odpuszczą. Zapowiadają się ciekawe widowiska, nawet na miano meczów kolejki.

Gorące krzesła

Bardzo ważne starcia czekają nas pomiędzy zespołami z dolnych regionów tabeli. Kuźnia Ustroń zagra z Beskidem Skoczów, Drzewiarz Jasienica z Unią Racibórz, a Dąb Gaszowice z LKS-em Goczałkowice. Gospodarze tych spotkań mogą być delikatnie traktowani jako faworyci, ale tylko przez wzgląd na własne boisko. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie trafnie przewidzieć rozstrzygnięcia w tych ważnych spotkaniach. Jedno jest pewne, zwycięzcy oddalą się od strefy spadkowej choć na chwilę. Oby tylko ta perspektywa nie sparaliżowała piłkarzy bo wtedy będziemy oglądać piłkarskie szachy.


Kolejka nr 22
2018-04-28/17:00 KS KUŹNIA USTROŃ KP BESKID SKOCZÓW -:-
2018-04-28/17:00 GKS DĄB GASZOWICE LKS GOCZAŁKOWICE -:-
2018-04-28/17:00 KS SPÓJNIA LANDEK BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM Sp. z o.o. -:-
2018-04-28/17:00 LKS CZANIEC LKS WILKI WILCZA -:-
2018-04-28/17:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ -:-
2018-04-28/17:00 KS DECOR BEŁK MKS LĘDZINY -:-
2018-04-28/17:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA KS UNIA RACIBÓRZ -:-
2018-04-29/11:00 TYSKI SPORT II S.A. MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-