19 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr.II

Ligowe zmagania nabierają tempa. Za oknami w końcu mamy wiosenną aurę dlatego nie ma już obaw, że któryś z meczów nie dojdzie do skutku. Dlatego sprawdźmy co nas czeka w najbliższy weekend.

Starcie faworytów

Najbliższa kolejka stanie pod znakiem hitowego starcia w Bytomiu. Miejscowa Polonia zmierzy się w nim z Decorem Bełk. Będzie to starcie dwóch największych faworytów ligi i musimy się spodziewać fajerwerków. Trzeba też pamiętać, że różnice w czołówce są niewielkie i od tego meczu może zależeć wiele, choć mówi się że mistrzostwo zdobywa się ogrywając przede wszystkim ekipy z drugiego bieguna tabeli.

W czołówce wciąż mieszają podopieczni Macieja Żaka i ani na chwilę nie chcą przestać powodować zainteresowania rywali. LKS Czaniec czeka trzeci tej wiosny wyjazd i będzie to trzeci wyjazd do ekipy z regionu Podbeskidzia. Tym razem naszym rywalem będzie Beskid Skoczów, który w tym roku urwał punkty Bełkowi i Podbeskidziu, grając na wyjeździe. U siebie Skoczowianie będą jeszcze mocniejsi i dlatego ten mecz będzie kolejnym sporym wyzwaniem dla naszego zespołu.

Ciekawe przeprawy grupy pościgowej

Odra Centrum będzie mierzyła się w wyjazdowej konfrontacji z MKS-em Lędziny. Dla gospodarzy każdy mecz jest z kategorii tych o być albo nie być, zwłaszcza po słabym początku rundy i dwóch porażkach. Odra myśli o włączeniu się na dobre do walki o mistrzostwo ligi i z pewnością będzie chciała zainkasować kolejne trzy punkty.

Rezerwy Podbeskidzia zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem z Goczałkowic. Bielszczanie złapali oddech ulgi po dobrym początku rundy, ale teraz czeka ich pojedynek z broniącą się przed spadkiem ekipą Łukasza Piszczka. Faworytem będą goście, ale gospodarze mogą namieszać.

Ciekawie powinno być w Radziechowach. Miejscowy GKS zanotował dwie porażki na starcie wiosny, Tychy grają na razie bardzo dobrze. Gospodarze muszą się obudzić, bo kolejna porażka może sprawić, że z niepokojem będą musieli spoglądać za siebie.

Kolejne bezpośrednie starcia za „6” puntków

Wilki Wilcza podejmą Drzewiarza Jasienica. Gospodarze rozpoczęli średnio, goście są uskrzydleni po pokonaniu Polonii Bytom. Obu ekipom w tej chwili bliżej do strefy spadkowej dlatego należy spodziewać się ostrej walki o zwycięstwo. Mocniejsi, na papierze, wydają się na tą chwilę goście.

Pojedynki Dąbu Gaszowice ze Spójnią Landek i Kuźnii Ustroń z Unią Racibórz będą tymi z kategorii za „6” punktów. Szczególnie mecz w Ustroniu będzie bardzo interesujący. Kuźnia po porażce ze Spójnią Landek mocno skomplikowała sobie sytuację, a teraz czeka ich trudny mecz z Unią Racibórz. Gaszowice w środku tygodnia odbiły się od dna i dzięki wygranej poprawiły swoją sytuację, ale dopiero wygrana z Landekiem da im pewne miejsce w środku tabeli. Podopieczni Bartosza Woźniaka muszą walczyć o całą pulę.


19 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

2018-04-07/17:00 KS KUŹNIA USTROŃ KS UNIA RACIBÓRZ -:-
2018-04-07/17:00 MKS LĘDZINY MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-
2018-04-07/17:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ TYSKI SPORT II S.A. -:-
2018-04-07/17:00 LKS WILKI WILCZA LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2018-04-07/17:00 BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM Sp. z o.o. KS DECOR BEŁK -:-
2018-04-07/17:00 LKS GOCZAŁKOWICE TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2018-04-07/17:00 KP BESKID SKOCZÓW LKS CZANIEC -:-
2018-04-07/17:00 GKS DĄB GASZOWICE KS SPÓJNIA LANDEK -:-