17 kolejka HAIZ IV ligi

Pierwszy dzień wiosny już za nami. Mimo to aura za oknami wciąż bardziej przypomina zimową, choć wiele wskazuje, że cieplejsze dni nadchodzą. To pozwala z optymizmem patrzeć na najbliższy weekend na IV-ligowych boiskach. Przed nami 17 seria gier i mamy nadzieję, że na większości boiska odbędą się spotkania. Zobaczmy co nas czeka w nadchodzącej kolejce.

Łatwe przeprawy liderującej dwójki

Decor Bełk i Polonia Bytom przewodzą rozgrywką ligowym w drugiej grupie HAIZ IV ligi śląskiej i są najpoważniejszymi kandydatami do mistrzostwa ligi. Obie ekipy rozegrają w najbliższy weekend spotkania przed własną publicznością. Bełk zmierzy się z Beskidem Skoczów, a Polonia z rezerwami GKS-u Tychy i w obu przypadkach faworyci ligi będą też zdecydowanymi faworytami swoich inauguracyjnych konfrontacji.

Grupa pościgowa przed trudnymi sprawdzianami

LKS Czaniec po remisowej inauguracji w Ustroniu czeka kolejny ciężki wyjazdowy i derbowy mecz z zespołem broniącym się przed spadkiem. Spójnia Landek, której trenerem jest były gracz naszej ekipy, Bartosz Woźniak, sprawdzi formę podopiecznych Macieja Żaka. Faworytem będzie nasz zespół, ale wynik pozostaje sprawą otwartą.

Odra Centrum zmierzy się na wyjeździe z Wilkami Wilcza. Dwie ekipy aspirujące do bycia w czołówce będą miały szansę dobrze wejść w rundę wiosenną. Wygrana w tym spotkaniu będzie na pewno pozytywnym bodźcem na dalszą część rudny.

W miarę najłatwiejsze zadanie z grupy pościgowej będzie miał GKS Radziechowy-Wieprz. Piąta siła ligi zmierzy się z Unią Racibórz. Jednak forma gospodarzy tego spotkania pozostaje zagadką po zimowych zmianach kadrowych. Z kolei Unia ma zamiar skutecznie walczyć o pozostanie w lidze. Czeka nas zatem bardzo ciekawy pojedynek.

Z ciekawością kibic IV ligi będzie spoglądał w kierunku pojedynku rezerw Podbeskidzia z Dąbem Gaszowice. Bielszczanie mają już w tym roku dwa spotkania za sobą, w których zdobyli cztery punkty i stali się jedną z ekip, która będzie raczej spoglądać przed niż za siebie. Gaszowice to z kolei jedna z rewelacji rundy jesiennej i zespół, który ma wysokie aspiracje.

Starcie u dołu z wielką wagą

W ostatnim meczu, który ma dojść do skutku w następny weekend  będzie pojedynek Kuźni Ustroń z MKS-em Lędziny. Starcie w dolnych regionach tabeli będzie miało ogromną wagę, bo na pewno wleje nadzieję na utrzymanie w lidze zwycięzcą. Kuźnia ma już za sobą jedne mecz, zremisowany z drużyną z czołówki, MKS musi wygrać, będąc czerwoną latarnią ligi. Oby tylko presja nie sparaliżowała graczy.

Jedno z zaplanowanych na ten weekend spotkań zostało już odwołane i przełożone na inny termin. LKS Goczałkowice podejmie Drzewiarza Jasienicę 18 kwietnia.

Poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie wszystkich spotkań najbliższej, 17 serii gier w Haiz IV lidze śląskiej gr. II:

2018-03-24/13:00 BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM Sp. z o.o. TYSKI SPORT II S.A. -:-
2018-03-24/15:30 KS KUŹNIA USTROŃ MKS LĘDZINY -:-
2018-03-24/15:30 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ KS UNIA RACIBÓRZ -:-