Spójnia Landek vs LKS Czaniec

Spójnia Landek vs LKS CzaniecPodsumowanieSześć meczów bez porażki tyle trwała najlepsza seria naszego zespołu w tym sezonie. W minioną sobotę

Spójnia Landek

15 maja 2021 | 15:00

Sześć meczów bez porażki tyle trwała najlepsza seria naszego zespołu w tym sezonie. W minioną sobotę nie udało się przedłużyć tego okresu, choć byliśmy bardzo blisko aby tego sięgnąć. Niestety zabrakło szczęścia i z terenu wicelidera wracamy z porażką 1:0, czując spory niedosyt.

Jako pierwsi akces do ataku dali gospodarze, ale strzał Skrobola w trzeciej minucie dobrze sparował na rzut rożny Jedynak. Czaniec nie był dłużny i już w dziesiątej minucie Flis chciał sprawdzić Krzczuka ale jego próba przelobowania bramkarza Spójni zza pola karnego minęła nieznacznie bramkę. W kolejnych minutach gra toczyła się w środku pola, Czaniec częściej operował piłką, a gospodarze czekali na swoje szanse w kontratakach. Po jednym z dośrodkowań bardzo blisko celu był Kubica, ale jego strzał głową minimalnie minął słupek bramki Jedynaka. Chwilę później z rzutu wolnego strzał oddał Jaroś, ale piłka i tym razem minęła bramkę. Z naszej strony najgroźniej było gdy Flis dośrodkował piłkę w pole karne, a tam jeden z obrońców uprzedził próbującego interweniować bramkarza. Piłka zmierzała wprost do bramki, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją jeden z defensorów Landeka. Groźnie z rzutu wolnego uderzał też Pielichowski, ale ten strzał był niecelny. Gdy wydawało się, że do szatni oba zespołu zejdą z bezbramkowym remisem, gospodarze przeprowadzili decydującą akcję. Oskrzydlającą akcję kończył dośrodkowaniem Habdas, który dograł idealnie do Bojarskiego, a ten bez problemu pokonał z bliskiej odległości Jedynaka i wyprowadził Spójnię na prowadzenie.

Po zmianie stron nasz zespół dominował na boisku niepodważalnie. Wicelider ograniczył się do głębokiej defensywy i sporadycznych kontrataków. I trzeba przyznać, że gospodarze, którzy wyspecjalizowali się w tym stylu gry, radzili sobie z naszymi atakami bardzo dobrze. Świetne szanse dla LKSu Czaniec mieli najpierw Ilya, a później Machalica, ale obaj będąc na piątym metrze zbyt długo zwlekali ze strzałem i obrońcy mieli dużo czasu aby wybić im futbolówkę spod nóg. Najgroźniej było jednak po strzale Handego. Nasz skrzydłowy świetnie uderzył z rogu szesnastki i gdy wszscy już unieśliśmy ręce z radości piłka odbiła się od słupka, przeleciała po linii bramkowej i wróciła na plac gry… . W końcówce z rzutu wolnego próbował jeszcze Borak, ale uderzył niecelnie. Ze strony gospodarzy warto odnotować jeden z kontrataków, po którym dobrze interweniował Jedynak, parując piłkę na rzut rożny.

Szkoda, że nie udało nam się zdobyć w tym meczu choć jednej bramki, bo remis byłby rezultatem sprawiedliwym. Czujemy więc niedosyt ale nie mamy się czego wstydzić, bo pokazaliśmy dobry, ofenswyny futbol na tle bardzo doświadczonego zespołu wicelidera stawki. Z głową uniesioną do góry patrzymy w kierunku kolejnych spotkań z drużynami zaliczanymi do czołówki stawki, chcąc powalczyć o kolejne zdobycze punktowe!

15.05.2021 r., godzina 15.00, Landek, 29 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

KS Spójnia Landek – LKS Czaniec 1:0 (1:0)

Bramka: 45′ Bojarski

Skład LKS Czaniec: Jedynak- Gawor, Marek, Borak, Handy- Felsch, Machalica, Pielichowski- Ilya (73′ Wiśniowski), Flis, Oczko.

15 maja 2021 15:00 IV Liga Śląska 20/21 2020/2021 - Seniorzy

DrużynaGole