ŻAR Międzybrodzie Bialskie – LKS Czaniec 0:4

Zaledwie trzy dni po ligowej inauguracji, podopieczni Szymona Waligóry po raz kolejny rywalizowali w meczu o stawkę. Tym razem kaliber spotkania był nieco niższy, ponieważ w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała zmierzyliśmy się na wyjeździe z ŻARem Międzybrodzie Bialskie.

Mimo kilku roszad w składzie, od samego początku to nasz zespół dyktował warunki w tym meczu. Już w drugiej minucie wynik meczu otworzył Ilya, finalizując składną akcję. Przed przerwą kolejnego swojego gola w ostatnim czasie dołożył Wiśniowski. W drugiej części meczu, gdy na boisku znajdowało się aż pięciu naszych wychowanków, swoje trafienia dołożyli Borak z karnego oraz zaledwie 16-letni Michał Kołek, zdobywając swoją pierwszą bramkę w oficjalnym meczu pierwszego zespołu LKS Czaniec.

Bardzo cieszy pewny awans do kolejnej rundy naszej, wciąż budującej się drużyny. Takie zwycięstwa są nam bardzo potrzebne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt mocnego udziału w ostatecznym rezultacie naszych wychowanków. Trzech z nich zagrało od pierwszj minuty, a dwóch wpisało się dzisiaj na listę strzelców. Ostatni dni dają wyraźny sygnał, że zmierzamy we właściwym kierunku i nie możemy się już doczekać kolejnych meczów ligowych i pucharowych. Kolejny test już w sobotę w Górze, gdzie w trzeciej kolejce zagramy z beniaminkiem ligi, Iskrą Pszczyna!


04.08.2020 r., godzina 18.00, Międzybrodzie Bialskie, I runda Pucharu Polski

ŻAR Międzybrodzie Bialskie – LKS Czaniec 0:4 (0:2)

Bramki: 2′ Ilya, 36′ Wiśniowski, 71′ Borak (k), 83′ Kołek.

Skład LKS Czaniec: Felsch J., Babicki, Borak, Marek (46′ Stwora D.), Papież, Trojak, Felsch M. (60′ Kołek), Ilya (60′ Handy), Oczko (46′ Flis), Biela (46′ Machalica), Wiśniowski.