Zapora Porąbka-LKS Czaniec II: Zapowiedź

Spotkanie szóstej kolejki B klasy „EFCE” było przekładane już kilkakrotnie. Najpierw nie udało się rozegrać derbowego pojedynku pomiędzy LKSem Czaniec II i Zaporą Porąbka ze względu na zły stan murawy w Czańcu, później większość zawodników drugiego zespołu przebywała na kwarantannie ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w pierwszy zespole. Jednak chyba w końcu doczekaliśmy momentu, w którym długo wyczekiwane derbowe starcie dojdzie do skutku. Mecz odbędzie się jednak w Porąbce bo obopulnych ustaleniach klubów.

Oba zespoły ostatnie swoje spotkania rozegrały przed tygodniem. Zapora Porąbka pewnie, 5:0 wygrała wyjazdowy mecz ze Słowianem Łodygowice, z kolei LKS Czaniec pewnie, 4:0 pokonał na własnym boisku Zamek Grodziec. W ligowej stawce obie drużyny są na szczycie tabeli. Liderem jest Zapora Porąbka, która ma trzy punkty przewagi nad LKSem Czaniec, ale trzeba też dodać, że rozegrała dwa spotkania więcej.

Największe derby gminy Porąbka, choć tym razem Zapora podejmować będzie tylko rezerwy LKSu Czaniec, zawsze budziły wiele emocji wśród kibiców. I tym razem nie będzie inaczej, jednak mecz odbędzie się bez udziału publiczności ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Zachęcamy jednak do trzymania kciuków za nasz zespół i śledzenia naszych mediów społecznościowych! Do boju LKS!


07.11.2020 r., godzina 13.30, Porąbka, 6 kolejka B klasy „EFCE” Bielsko-Biała

LKS Zapora Porąbka – LKS Czaniec II