Zapora Porąbka-LKS Czaniec II 0:3

Długo wyczekiwane derby gminy Porąbka w ramach bielskiej klasy B w końcu doszły do skutku. Rezerwy LKSu Czaniec pewnie pokonały rywala zza miedzy, Zaporę Porąbka, na jego terenie 3:0 i powróciły na fotel lidera, mając do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania.

Pierwsza połowa spotkania niewielu zachwyciła. Na trudnym i grząskim boisku piłka utrzymywała się przede wszystkim w powietrzu i mało było składnych akcji z jednej i z drugiej strony. Pierwsze poważne zagrożenie stworzyli gospodarze, ale w 25 minucie snajper Zapory przegrał pojedynek sam na sam z Felschem. Jak się później okazało była to najlepsza okazja Porąbki w tym spotkaniu. W odpowiedzi Wiśniowski przestrzelił w pięciu metrów, a chwilę później „Wiśnia” dograł do Kołka a ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się od mocnego akcentu naszego zespołu, ale Ilya trafił wprost bramkarza, strzelając z okolicy jedenastego metra. Kilka chwil później, występujący na codzień w pierwszym zespole zawodnik nie zmarnował okazji. Wolf uruchomił Ilyę prostopadłym podaniem, ten będąc w polu karnym nawinął obrońce i precyzyjnym strzałem w długi róg otworzył wynik meczu. Czaniec cały czas napierał na bramkę gospodarzy czego efektem był rzut karny w 65 minucie. Niestety jedenastkę zmarnował Wiśniowski. Nasz młody napastnik nie zmarnował za to kolejnej bramkowej okazji. Znów piłkę dogrywał rezerwowy w tym meczu Wolf, a „Wiśnia” posłał piłkę pod poprzeczkę. Piłkarze Zapory próbowali postawić wszystko na jedną kartę ale poza jednym świetnie obronionym przez Felscha dośrodkowaniem i strzałem z rzutu wolnego nie mieli żadnych argumentów. Cztery minuty po drugiej bramce, piłkę w bocznym sektorze przed polem karnym Porąbki ustawił Handy i zdecydował się na strzał. Futbolówka zaskoczyła bramkarza gospodarzy i wpadła mu za kołnierz, ustalając wynik meczu na 3:0!

Granie na trudnym i grząskim boisku było dzisiaj wyzwaniem dla naszego zespołu, który dopiero w drugiej połowie złapał właściwy rytm. Jakościowo może ten mecz nie był idealny, zwłaszcza przy obecności kilku zawodników grających na codzień na IV-ligowych boiskach, ale większość zespołu dopiero rozkręca się po długiej przerwie. Zdobywamy ważne trzy punkty i patrzymy już przed siebie po przed naszym drugim zespołem jeszcze dwa spotkania tej jesieni. Czekamy też na powrót do gry pierwszego zespołu, a ten nastąpi prawdopodobnie już 11 listopada! Na koniec brawa dla naszych rezerwa za derbowe zwycięstwo i powrót na fotel lidera B klasy!


07.11.2020 r., godzina 13.30, Porąbka, 6 kolejka B klasy „EFCE” Bielsko-Biała

LKS Zapora Porąbka – LKS Czaniec II 0:3 (0:0)

Bramki: 58′ Ilya, 70′ Wiśniowski, 73′ Handy

Skład LKS Czaniec II: Felsch J., Chowaniec (85′ Zacny K.), Zacny A., Stwora D., Handy, Ilya, Kołek (70′ Stwora K.), Trojak, Pachler (60′ Papież), Mrowiec (46′ Wolf), Wiśniowski (85′ Ćwiertnia).