Żak: Zespół został dobrze zbalansowany

Nasz grający trener Maciej Żak, dokonał kolejnego podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu LKS-u Czaniec. Tym razem prezentujemy Wam zapis wywiadu dla portalu SportoweBeskidy.pl.

SportoweBeskidy.pl: Za LKS-em Czaniec niewątpliwie bardzo dobra runda. Spodziewaliście się aż takich rezultatów drużyny?
Maciej Żak:
Każdy trener zakłada przed daną rundą cele, które są realne do wypełnienia, ale jednocześnie są ambitne. Przewidywałem, że będziemy „w czubie” ligi, ale nie myślałem, że tak to dobrze wszystko u nas zaskoczy i nie będziemy mieć słabszego okresu na przestrzeni całej rundy. Udało się nam bez kryzysu przebrnąć do zimy i ma to odzwierciedlenie w tabeli. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale dużo pracy nas jeszcze czeka, aby iść do przodu. A tego oczywiście chcemy.

SportoweBeskidy.pl: Co funkcjonowało zatem, a nad czym należy szczególnie pracować?
M.Ż.:
Zespół został dobrze zbalansowany. Organizacja gry w defensywie była na wysokim poziomie, bo tylko 7 straconych goli to najlepszy dorobek w ligowym gronie. Ale równocześnie i w ataku zrobiliśmy progres. Często musieliśmy grać atakiem pozycyjnym i nieźle nam to wychodziło. Dużą liczbę bramek strzelonych też można ocenić na plus. Pod względem przygotowania motorycznego również zespół wyglądał jesienią pozytywnie, świadczy o tym fakt, że uniknęliśmy plagi kontuzji w trakcie rozgrywek. Kwestię naszych mankamentów i elementów wymagających poprawy zostawię dla siebie, żeby jednak nie zdradzać pewnych rzeczy przed rywalami.

SportoweBeskidy.pl: Trener widzi swoją drużynę w nowym sezonie już w III lidze tak pod względem sportowym, jak i organizacyjnym?
M.Ż.:
Z punktu widzenia organizacyjnego pytanie należałoby raczej nie do mnie kierować. Mogę tylko powiedzieć, że pracuję w klubie bardzo poukładanym i z tego powodu czapki z głów przed zarządem i prezesami, bo potrafią nam stworzyć warunki, jakich potrzebujemy. A sportowo? Jeśli jest się na pozycji lidera na półmetku sezonu, to trzeba mówić o walce o najwyższe cele. Po to się trenuje, aby wygrywać i wiosną – choć będzie ona długa i trudna – zamierzamy skutecznie rywalizować o III ligę.

Całość artykułu znajdziecie TUTAJ>>