Wysoka porażka seniorów, pechowy remis rezerw

Pierwszy zespół LKS-u Czaniec przegrał zdecydowanie z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, a drugi tylko zremisował z Pionerem Pisarzowice. Zapraszamy do podsumowania tych konfrontacji.

IV liga:
Wiedzieliśmy, że pojedynek z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała na sztucznym boisku w Wapienicy będzie bardzo wymagający i ciężko w nim będzie o jakiekolwiek punkty, ale chyba nikt nie przypuszczał, że gospodarze strzelą nam aż 6 bramek i dadzą przy okazji lekcje futbolu. Pierwszego gola podopieczni Adriana Oleckiego zdobyli po rzucie rożnym. Nie wiemy czy piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową, ale słabo dysponowany tego dnia sędzia boczny podniósł chorągiewkę i wynik 1:0 stał się faktem. Kilka minut później futbolówkę przed polem karnym stracił Wojciech Stańczak, a Mateusz Stryjewski momentalnie to wykorzystał, uderzył po długim rogu i Patryk Kierlin był bez szans. W 42 minucie do siatki trafił Giorgi Merebashvili, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza LKS-u Czaniec. Chociaż ten gol nie powinien zostać uznany, bo Gruzin był przynajmniej na metrowym spalonym. Po przerwie nasza gra wyglądała całkiem nieźle i długo stawaliśmy twardy opór faworytowi. Mieliśmy nadzieję, że nie stracimy już gola, a może sami pokusimy się o jakieś trafienie. Nic z tego. W końcowych 15-minutach gospodarze strzelili jeszcze 3 bramki i osiągnęli w pełni zasłużone zwycięstwo, a jeden z goli Michała Stempniewicza był przedniej urody. Po tej kolejce sytuacja LKS-u Czaniec w IV lidze śląskiej zrobiła się dramatyczna. Niestety do pierwszego bezpiecznego miejsca, które obecnie zajmuje Kuźnia Ustroń, tracimy już 9 punktów. W najbliższą sobotę jedziemy do jednego z głównych faworytów tych rozgrywek, a więc Polonii Łaziska Górne i będzie to ostatni mecz podopiecznych Szymona Waligóry w rundzie jesiennej.

A-klasa:
Duży niedosyt pozostał po spotkaniu ligowym rezerw z Pionierem Pisarzowice. Niestety zremisowaliśmy tylko 2:2. Spotkanie zaczęło się od brutalnego faulu zawodnika gości na Krzysztofie Zacnym i sędzia pokazał przeciwnikowi tylko żółtą kartkę, a powinien czerwoną. Nasz defensor musiał oczywiście opuścić boisko i pojechał do szpitala na badania lekarskie i okazało się, że ma naderwane więzadła w kolanie. W 38 minucie gola dla podopiecznych Sławomira Tynki, który dziś wyjątkowo bronił w bramce, strzelił Waldemar Wolf. Kilka minut później było już 2:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się czaniecki napastnik, który tym razem wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z prawej strony Sebastiana Wiśniowskiego. Mieliśmy wynik 2:0 i wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Jednak nie zachowaliśmy koncentracji do ostatniego gwizdka sędziego w pierwszej połowie i tuż przed przerwą goście za sprawą Krystiana Zacnego zdobyli bramkę kontaktową. Na początku drugiej połowy Pionier szybko doprowadził do wyrównania. To jeszcze bardziej podziałało mobilizująco na młodzież LKS-u Czaniec, ale w świetnej dyspozycji był golkiper Pioniera. Niestety ponownie zabrakło skuteczności Patrykowi Bochyńskiemu, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pomocnik Mateusz Surma w dogodnej sytuacji trafił tylko w słupek, a Sebastian Wiśniowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W doliczonym czasie gry bohaterem mógł zostać wchodzący do seniorskiej drużyny z juniorów Ivan Wiśniewski, ale uderzył niecelnie. Trzeba przyznać, że podopieczni Sławomira Tynki byli lepszą drużyną, ale zabrakło im ,,przysłowiowej kropki nad i”. Za tydzień zmierzymy się w zaległym meczu z KS-em Bystra i z pewnością powalczymy o to, aby w dobrych humorach zakończyć 2023 rok.