Wymagająca próba

LKS Czaniec, lider IV ligi śląskiej gr.II sezonu 2018/2019 po 11 rozegranych kolejakch, jest stawiany w gronie głównych faworytów ligi. Taka teza nie może dziwić, jeśli ktoś patrzy w tabelę i widział w akcji nasz zespół. W Czańcu jednak każdy stąpa twardo po ziemii i nie wybiega w przyszłość. Wspominał także o tym trener naszego zespołu, Maciej Żak, mówiąc na łamach portalu SportoweBeskidy.pl: „Absolutnie nie czujemy się mistrzami jesieni. Trzeba dalej pracować”. I kolejny owoce tej pracy trzeba będzie zebrać jutrzejszego popołudnia podczas starcia z Wilkami Wilcza.

Nasz jutrzejszy przeciwnik to zespół niebywale wymagający i nie leżący naszemu zespołowi. Dość wspomnieć, że w poprzednim sezonie nie pokonaliśmy Wilków, przegrywając 2:1 na wyjeździe i remisując bezbramkowo w Czańcu. Jednak ten sezon dla piłkarzy z Wilczej nie układa się najlepiej. Jedenasta pozycja i zaledwie 11 punktów na koncie to dorobek zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zwłaszcza, że Wilki dysponują naprawdę ciekawą personalnie kadrą. Mimo to w obecnych rozgrywkach Wilki dały się we znaki faworytom, szczególnie Drzewiarzowi Jasienica, z którym w pierwszej kolejce stoczyły równy bój przegrywając 3:2. Ponadto Wilcza potrafiła wygrać na przykład w Wodzisławiu Śląskim 2:1, co nie udało sie choćby naszemu zespołowi. Przed tygodniem nasi jutrzejsi goście zremisowali 1:1 z rezerwami GKS-u Tychy.

W tym samym czasie LKS Czaniec zainkasował 28 punktów i z pięcioma oczkami przewagi lideruje stawce. Przed tygodniem podopieczni Macieja Żaka pokonali, po dobrym meczu, 2:0 MRKS Czechowice-Dziedzice. Z kolei w ostatnim domowym spotkaniu cieszylismy się ze zwycięstwa 3:0 z Unią Racibórz. Ogólnie, w obecnych rozgrywkach wygraliśmy wszystkie pięć dotychczasowych meczów, strzelając u siebie 14 bramek i tracąc tylko 2, obie w spotkaniu z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Jesteśmy faworytem jutrzejszego meczu i nie ucieknieny od tego. Ale chyba zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tej roli w tym sezonie i tym bardziej musimy się nastawić, że jutrzejszy mecz będzie trudna próbą, wymagającą dużo cierpliwości. Wierzymy jednak mocno, że po ostatnim gwizdku to nasi piłkarze uniosą ręce w geście zwycięstwa. Zaczynamy o godzinie 15.00! Bądźcie z nami!


20.10.2018 r., godzina 15.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 12 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – Wilki Wilcza

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) oraz Tomasz Dudka (Łękawica) i Marcin Hudecki (Kocierz Moszczanicki)