Wygrać dla Majdzika!

To wszystko za dobrze się układało w tym sezonie. Passa zwycięstw, pozycja lidera napawały optymizmem. Jednak w minioną środę dotarła do nas fatalna wiadomość o złamanej nodze naszego bramkarza, Michała Majdy, który w ostatnich spotkaniach etatowo bronił w pierwszym składzie. Ta sytuacja z pewnością odbiła się na psychice naszego zespołu, ale nie możemy też demonizować. Swoją prawdziwą szansę dostanie teraz Krystian Kozieł i wierzymy, że potwierdzi swoją dobrą dyspozycję z początku sezonu. Trzeba skupić się na pozytywach, grać wciąż swoje i wygrać najbliższy mecz właśnie dla „Majdzika”, aby udowodnić, że drużyna stanowi kolektyw i nic nie jest w stanie nią zachwiać. A okazja ku temu nadarzy się już jutro bo zagramy w Wodzisławiu z miejscową Odrą Centrum.

Nasz jutrzejszy rywal rozpoczął obecny sezon zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ekipa walcząca do samego końca o ligowe podium w poprzednich rozgrywkach, po ośmiu kolejkach zajmuje zaledwie 13 pozycje w stawce i ma na swoim koncie tylko 6 punktów. Jednak wartości ekipy Odry Centrum nie można mierzyć tylko przez pryzmat wyników. Odra potrafiła w tym sezonie wygrać aż 3:0 na gorącym terenie w Czechowicach, czy też odrobić dwubramkową stratę przed tygodniem i zremisować 3:3 na boisku bardzo dobrze spisującego się w obecnych rozgrywkach GKS-u II Tychy. Dobrze pamiętamy też chociażby jesienne spotkanie w Wodzisławiu w tamtym roku, w którym po meczu stojącym na wysokim IV-ligowym poziomie wygraliśmy 2:1.

Podobnego boju spodziewamy się jutro. Mimo, że latem w Odrze doszło do kilku roszad kadrowych, jest to wciąż zespół w którym drzemie spory potencjał, czekający tylko na uwolnienie. Podopieczni Macieja Żaka są w bardzo dobrej dyspozycji, mając na swoim koncie pięć wygranych z rzędu. Przed tygodnie nie daliśmy szans LKS-owi Goczałkowice-Zdrój, pokonując ekipę Łukasza Piszczka 4:0. Jutro znów trzeba będzie potwierdzić swoją formę i stanąć na wysokości zadania. Wierzymy, że i ta misja się powiedzie! Do boju LKS!


29.09.2018 r., godzina 16.00, Wodzisław Śląski, 9 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

Odra Centrum Wodzisław Śląski – LKS Czaniec

Sędziowie: Marek Serwaczak (Zabrze) oraz Robert Materski (Ornontowice) i Marta Świentek (Słupsko)