Wiślanie Jaśkowice-LKS Czaniec 0:0

Kolejny sparingowy weekend za naszymi zespołami. W sobotnie przedpołudnie, na obiektach Hutnika Kraków, podopieczni Szymona Waligóry rywalizowali z liderem małopolskiej IV-ligi, Wiślanami Jaśkowice. Spotkanie zostało rozegrane w wymiarze 3×30 minut i stało na bardzo dobrym poziomie. Bramek co prawda nie oglądaliśmy, bo obie ekipy były bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, ale okazji nie brakowało. Tych więcej było po naszej stronie. Już w pierwszej „tercji” wyrachowania zabrakło Ilyii i Handemu. Zwłaszcza ten pierwszy miał znakomitą okazję ale nie ulokował piłki w siatce będąc pięć metrów przed bramką rywala. Druga tercja przebiegała raczej ze wskazaniem na Jaśkowice, ale tutaj raz świetną interwencją popisał się wciąż testowany w naszych szeregach goalkeeper, Patryk Kierlin, a raz uratował nas słupek. Ostatnia część meczu toczyła się w środkowej części pola gry, a rozstrzygającą piłkę miał Pachler, jednak zamiast próbować strzału na bramkę, podawał niecelnie do Ilyii. To był bardzo pożyteczny test-mecz dla naszego zespołu i co cieszy bardzo, kolejne spotkanie bez straconego gola. Pracujemy dalej bo inauguracja wiosny zbliża się wielkimi krokami.

Z kolei w niedzielne popołudnie rezerwy naszego zespołu rywalizowały z Iskrą Brzezinka U19. Mecz, który powinien zakończyć się bardzo wysoką wygraną podopiecznych Sławomira Tynki, zakończył się zwycięstwem 3:0. Cieszy nas przede wszystkim fakt, kolejnego meczu na zero z tyłu. Bramki dla naszego zespołu strzelali 2xKołek oraz Pachler.

W przyszłym tygodniu pierwszy zespół czeka wyjazdowa konfrontacja z Wartą Zawiercie, a rezerwy zagrają w Czechowicach z Burzą Roczyny.


13.02.2021 r., godzina 11.00, Kraków, sparing nr 5

Wiślanie Jaśkowice – LKS Czanie 0:0

Skład LKS Czaniec: Kierlin – Gawor, Marek, Borak, Handy – Machalica, Pielichowski, M. Felsch – Nazdryn – Platnitski, Wiśniowski, Flis oraz Sadzikowski, Trojak, D. Stwora, Kołek, Pachler, Z. Testowany.


14.02.2021 r., godzina 15.00, Czechowice-Dziedzice

LKS Czaniec II – Iskra Brzezinka U19 3:0 (1:0)

Bramki: 2xKołek, Pachler

Skład LKS Czaniec: Z. Testowany – A. Zacny, K. Zacny, D. Stwora, K. Stwora – Kołek, Trojak, Chowaniec – Pachler, Mrowiec, Wolf.

foto: dziennikpolski24.pl