„Wielkie brawa dla zespołu za mentalność”

Trener naszego pierwszego zespołu, Szymon Waligóra, w kilku zdaniach podsumował sobotnie spotkanie z Orłem Łękawica. Zapraszamy do lektrury.

Wielkie brawa dla zespołu za mentalność, wysiłek i osiągnięcie pierwszego celu w rundzie wiosennej. Chcieliśmy się przeciwnikowi zrewanżować za porażkę z pierwszego meczu i na boisku było widać to, że to my byliśmy zespołem, który chce dyktować warunki. Po raz kolejny muszę pochwalić zespół za organizację gry w defensywie, bo w kolejnym spotkaniu graliśmy w kompakcie, blisko siebie i przede wszystkim aktywnie w momencie odbioru piłki co przełożyło się na to, że przeciwnik nie miał zbyt wiele sytuacji pod naszą bramką. Oby tak dalej! Wykreowaliśmy również więcej sytuacji bramkowych niż w pierwszym spotkaniu, co świadczy o tym, że powoli widać progres również w momencie budowania i zakończenia akcji. Kolejny tydzień poświęcimy na pracy nad powtarzalnością i przygotowaniem się do tego, aby rozpocząć dobrą serię.