W formie od samego początku

Podopieczni Macieja Żaka, wczorajszego wieczoru zainagurowali zimowe granie w 2019 roku. Nasz drużyna starła się z ligowym rywalem, rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała i planowo wygrała wbijając przeciwnikowi cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Strzelanie rozpoczął Karcz, który wykorzystał podanie Żaka i trafił do siatki w sytuacji sam na sam. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył najpierw Palarczyk, a później dwa efektowne strzały z woleja Ilyii i Lewandowskiego ustaliły wynik tego spotkania. Warto zaznaczyć, że w większym wymiarze pokazali się wczoraj nasi juniorzy Wiśniowski i Stwora, a także pukający do pierwszego składu Loranc. Ich wystepy można zaliczyć na plus, podobnie jak testowanego młodzieżowego bramkarza. Warto także odnotować powrót po kontuzji Majdy oraz Boraka, który wystąpił w tym meczu od pierwszej minuty i miał sporo pozytywnych akcentów w trakcie spotkania.

W przyszłym tygodniu naszych graczy czeka kolejny mikrocykl przygotowawczy, który zostanie okraszony środową grą kontrolną z III-ligowymi rezerwami Górnika Zabrze. Z kolei w sobotni poranek zespół wyjedzie do Ustki na tygodniowe zgrupowanie.


25.01.2019 r., godzina 19.00, Czechowice-Dziedzice, sparing nr 1

LKS Czaniec – TS II Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (1:0)

Bramki: Karcz, Palarczyk, Ilyia, Lewandowski

Skład LKS Czaniec: Majda (testowany bramkarz, Kozieł) – Zakrzewski, Stawowy, Żak, Borak, Jurczak, Świerczyński, Zaremba, Karcz, Nazdryn-Platnitski, Wiśniowski oraz Handy, Stwora, Marczyński, Loranc, Kaczmarczyk, Palarczyk, Lewandowski, Stróżak.

Skład TSP II: Zaremba (Wieczorek) – Smalcerz, Mizera, Markus, Pierlak, Kocemba, Oczko, Stanclik, Gąsiorek, Studnicki, Sieracki oraz Babicki, Sadzikowski, Szendzielorz, Kopytko, Batelt, Drabik