Unia Oświęcim – LKS Czaniec 0:0

Pierwszy test mecz tego lata w wykonaniu podopiecznych Szymona Waligóry przeszedł do histroii. Spotkanie z IV-ligową Unią Oświęcim zakończyło się bezbramkowym remisem. Jako pierwsi groźniej zaatakowali rywale z małopolski, ale Felsch najpierw wygrał pojedynek sam na sam, a chwilę później popisał się kapitalną interwencją sparując piłke zmieżającą do naszej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W odpowiedzi, po świetnej, zespołowej akcji, Flis ograł bramkarza i mając pustą bramkę trafił z ostrego kąta w słupek. Kilka chwil później świetną piłkę od Felscha otrzymał na piątym metrze Wiśniowski, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę rywali. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie, a oba zespoły skupiały się przede wszystkim na dobrej grze w defensywie. W dalszej części meczu dobre okazje z naszej strony mieli jeszcze Borak oraz Oczko, ale piłka tego dnia nie znalazła drogi do bramki.

Cieszy przede wszystki gra w defensywie i mecz na zero z tyłu, co będzie bardzo ważnym elementem w nowym sezonie i nad czym mocno nasz zespół pracuje. Żałować można zmarnowanych okazji, ale mamy nadzieję że na skuteczność przyjdzie jeszcze czas. W sparingu z Unią zabrakło kilku naszych zawodników, Kierlina, Trojaka, Powały, Ilyii czy Pachlera, ale w kolejnych meczach kontrolnych wszyscy oni powinni już być do dyspozycji sztabu trenerskiego. Na placu gry swój debiut w naszych barwach zaliczył natomiast Hałat, testowaliśmy także dwóch młodzieżowców, bramkarza oraz skrzydłowego. Przed nami kolejny mikrocykl, który zakończymy drugim meczem sparingowym z IV- ligową Unią Kosztowy. Ten mecz w najbliższą sobotę, 24 lipca również w Zaborzu o godzinie 10.00.


17.07.2021 r., godzina 10.00, Zaborze, sparing nr 1

Unia Oświęcim – LKS Czaniec 0:0

Skład LKS Czaniec I połowa: Felsch J.- Gawor, Borak, Stwora, Handy- Pielichowski, Felsch M., Machalica- Testowany 1, Flis, Wiśniowski.

Skład LKS Czaniec II połowa: Testowany bramkarz- Gawor, Pielichowski, Marek, Handy- Kołek, Felsch, Machalica- Testowany 1, Oczko, Hałat oraz Wolf i Zacny, Borak, Stwora.